• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Paypal Dispute Nasıl Açılır ? (Resimli Anlatım)

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Belkide en çok istismar edilen sektörler den biri de, Paypaldır. Her hangi gerçek bir kişiyi yansıtmadığı için (Bir mail ile Hesabı açıp, 10 TL hesabı onaylatıyorlar) dolandırıcıların gözde olduğu alanlardan biridir.

Aktif olarak paypal kullanan 2 kişiden 1 inin başına kesin gelmiştir, Bir ürün için vb. Ödeme yaparsınız ve Ürün gelmez vs. kısacası bir şekilde dolandırılmışsınızdır. Hatta bir süre önce forum da, Paypal Dispute Nedir ? diye konu açılmıştı. Bu gün sizlere, Nasıl dispute ile Gönderdiğiniz parayı geri çekeceğinizi anlatacağım.

İlk olarak, Paypal.com a üye girişi yapıyoruz ve Geri çekmek istediğimiz paranın yanındaki Ayrıntılar butonuna basıyoruz (Parayı gönderdikten 45 gün içinde, Dispute hakkınız var. 45 gün sonra böyle bir hakkınız olmuyor).

Ayrıltılar da, "Çözmek İçin Burayı Tıklayın" Yazan yere Tıklıyoruz.

Bu sayfada, Hangi konuda mağdur edildiyseniz onu seçin. Ama hesabınıza başkası girmediyse, "Ürün İtirazı" nı seçin, Karşı taraf'dan kargo faturası vs. isteyeceklerdir.

Bu alan da, "Ürünü Teslim Alamadım" Seçin, Eğer boş kargo vs. geldiyse, Ürünü teslim aldığımdan farklı çıktı şeklinde işaretleyin.

Bu da işlemimiz den önceki son sayfa oluyor, Bu sayfada aldığınız ürünün tipini seçin ve Detaylı şekilde açıklamanızı belirtin ve Devam diyin.

Bu sayfadan sonrasını anlatamıyorum, Arkadaşın hesabını riske atmamak için :p kısaca bahsetmek gerekir ise Satıcı ile Konuşmanız için bir oda tarzı yer açılıyor, Orada 10 gün içinde satıcıyla aranızda çözmeniz bekleniyor. Eğer çözülmez ise Paypal inceleme başlatıyor ve Kargo faturası vs. yok ise Büyük ihtimal ücret iadesi yapılır.

Karşı tarafın hesabında para olmasa bile, bin dolara kadar geri iade yapılır size (Kişinin hesabı - ye düşer).

baroon90

webmaster.tc
teşekkürler güzel anlatım olmuş bilmeyen arkadaşlara yararlı olacandan eminim bu arada 20 kuruşumu alamadım hala :D

sinanalemi

webmaster.tc
Anlatım güzelde bunu haksılığa uğradığını düşünenden çok dolandırıcılık yapan namussuzlar kullanıyor anladınız umarım :D