• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Paypal Dispute Nedir?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

sezginex

webmaster.tc
Arkadaslar ben paypal uzerinden satış yapacagım ama duyduguma gore dispute ile hile yapabilirlermis. Bu nedir, nasil yapilir ve sonucunda ben ne yapabilirim?

inforesim

webmaster.tc
Aslında Paypal Dispute ye hile değil de şöyle söyliyelim,

Paypal her zaman parayı gönderen taraflı düşünen bir kurumdur. Mesela ben size 100 tl gönderdim, 2 gün sonra Dispute açarak karşı taraf ürünümü yollamadı / Bilgim dışında para gönderildi tarzı bir şey öne sürerek parayı sizden alabilirim.

Dispute açıldıktan sonra sorunun ortak çözülmesi için, Bir ticket sistemi oluşur. Orada satıcı ile Alıcı mesajlaşır.

Haliyle ürünü kargo ile Yollamadığınız için ispatlayamazsınız ve Para iadesi gerçekleşir. Onun için paypal çok risklidir.

Örnek ;

Bir müşterime 3-4 adet script satmıştım ve Paypal hesabım kapanmıştı (Başka sebepten) karşı taraf dispute açtı, Hiç bir kargo bilgisi olmadığı için para iadesi yapıldı (14 günmü ne ticket süresi var).

sezginex

webmaster.tc
Aslında Paypal Dispute ye hile değil de şöyle söyliyelim,

Paypal her zaman parayı gönderen taraflı düşünen bir kurumdur. Mesela ben size 100 tl gönderdim, 2 gün sonra Dispute açarak karşı taraf ürünümü yollamadı / Bilgim dışında para gönderildi tarzı bir şey öne sürerek parayı sizden alabilirim.

Dispute açıldıktan sonra sorunun ortak çözülmesi için, Bir ticket sistemi oluşur. Orada satıcı ile Alıcı mesajlaşır.

Haliyle ürünü kargo ile Yollamadığınız için ispatlayamazsınız ve Para iadesi gerçekleşir. Onun için paypal çok risklidir.

Örnek ;

Bir müşterime 3-4 adet script satmıştım ve Paypal hesabım kapanmıştı (Başka sebepten) karşı taraf dispute açtı, Hiç bir kargo bilgisi olmadığı için para iadesi yapıldı (14 günmü ne ticket süresi var).
Bundan kurtulma sansimiz yok mu simdi?

sezginex

webmaster.tc
Hocam bilgileri doldurun bir para isteyin sonra paypal gelecek orada kendi profili yok ama inceleyin isterseniz.

inforesim

webmaster.tc
Hocam bizde paypala kanıt olarak siteyi koysak olmaz mı ki?
Belki kullanım şartlarına dispute.etmeyeceğim yazarsanız PayPal size hak verir. Ama emin değilim.
Diyelim ben dolandırıcıyım, gkbrk in paypal hesabına girdim bu site üzerinden paypal aldım kendime, Gkbrk de dispute açtı benden habersiz para gönderildi diye.

Paypal da, bu site böyle kural koymuş bizi ilgilendirmez çaldırmasaydın mı dicek ?

gkbrk

webmaster.tc
sezginex Nickli Üyeden Alıntı<br />
Hocam bizde paypala kanıt olarak siteyi koysak olmaz mı ki?
<br />
<br />
gkbrk Nickli Üyeden Alıntı<br />
Belki kullanım şartlarına dispute.etmeyeceğim yazarsanız PayPal size hak verir. Ama emin değilim.
<br />
<br />
Diyelim ben dolandırıcıyım, gkbrk in paypal hesabına girdim bu site üzerinden paypal aldım kendime, Gkbrk de dispute açtı benden habersiz para gönderildi diye.<br />
<br />
Paypal da, bu site böyle kural koymuş bizi ilgilendirmez çaldırmasaydın mı dicek ?
Bunca script ve tema sitesi sorun yaşamıyor mutlaka bir yolu vardır.

inforesim

webmaster.tc
Karşı taraf dispute açmadığı sürece, Sorun yaşanılmaz tabi. Ama dolandırıcı adam alır kontürü açar disputeyi. Kanıtlayamadığınız sürece de para iadesi gerçekleşiyor. Binlerce dolarlık paypallarda dispute açıyorlar, Bir çözüm olsa herkes paypal piyasasına girerdi.

Paypalcılar para kazanma sebebi risk almaları.

gkbrk

webmaster.tc
Karşı taraf dispute açmadığı sürece, Sorun yaşanılmaz tabi. Ama dolandırıcı adam alır kontürü açar disputeyi. Kanıtlayamadığınız sürece de para iadesi gerçekleşiyor. Binlerce dolarlık paypallarda dispute açıyorlar, Bir çözüm olsa herkes paypal piyasasına girerdi.

Paypalcılar para kazanma sebebi risk almaları.
Yani ben internetten tema, script, program alıp dispute açsam bedavaya mı gelecek?

sezginex

webmaster.tc
Hocam bir deneme yapalım. @inforesim veya @gkbrk bana güveniyorsanız bir kontur alın sonra dispute atın olacak mı diye bakalım olmazsa ben zaten paranızı geri veririm.

gkbrk

webmaster.tc
Hocam bir deneme yapalım. @inforesim veya @gkbrk bana güveniyorsanız bir kontur alın sonra dispute atın olacak mı diye bakalım olmazsa ben zaten paranızı geri veririm.
Benim paypalda 9 kuruş var.