• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Php İstatistik Yardım

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

ByAkman

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar

Bir istatistik scripti üzerinde çalışıyorum. İstatistikte en olanları bulmak istiyorum.

Tablo yapım şu şekilde

PHP:
id - oyuncu_id - klan_id - 1x1 - 2x2 - 3x3 - 4x4
en iyi oyuncu 1x1 - 2x2 - 3x3 - 4x4 toplamı olarak en çok puan olanı sırasıyla 16 oyuncu listeleteceğim

en iyi klan ise klan idsinde olan oyuncuların 1x1 - 2x2 - 3x3 - 4x4 puanları toplamı olacak 16 klan listeleyecek

bildiğim yolları uyguladım oyuncu kısmı tamam ama klan kısmında sonuç alamadım yardımcı olursanız sevinirim

inforesim

webmaster.tc
1x1 - 2x2 - 3x3 - 4x4 bu sütünlarda sadece sayısal (int) değerler var dimi ? + Bunların toplamına göre sıralatacaksın dimi ?

ByAkman

webmaster.tc
1x1 - 2x2 - 3x3 - 4x4 evet int hocam bunlar. Klan id de oyuncuların klan idleri var mesela diyelim ki en yüksek puanlı klanlar sıralanacak. Bunda toplam tablosundan verileri alıp en yüksek puanı klan id ye göre listeleyecek

ByAkman

webmaster.tc
o kısımları hallettim oyuncu istatistiklerinde sıkıntım yok. Sıkıntı klan kısmında toplam puanlardan en iyi klanları listeletme sıkıntım var