• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Popüler Link Kısaltma Servisleri ve İncelemeleri

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

kubilay_oral

webmaster.tc
Adf.LY ile başlamak istiyorum. Bu site yurt dışı menşeili ve en kaliteli link kısaltma servisidir. Türkiye kullanıcılarına oldukça az ödeme yapıyor. Örneğin ABD’de 1000 gösterim başına $4.89 veren site, söz konusu Türkiye olunca $1.17 dolar veriyor. Sayım oranı ise oldukça düşük. 11,598 views, $5.88936 şeklinde panelime yansımış.

Üye OL: AdF.ly - The URL shortener service that pays you! Earn money for every visitor to your links.
Refsiz: AdF.ly - The URL shortener service that pays you! Earn money for every visitor to your links.

Tik.TL ise 2 kez düzenli ödeme aldığım sağlam bir Türk girişimi. Alt ödeme limiti 20 lira olan sitenin 1000 gösterim başına ödediği miktar 3 TL/Türkiye’dir. Ödeme sayım ve oranı konusunda örnek olarak 19726 ziyaret için 35.47 TL ödeme aldığımı gösterebilirim.

Üye OL: Tik.TL Tıkla TL kazan TL.
Refsiz: Tik.TL Tıkla TL kazan TL.

Link.TL 3 TL ödeme oranı ile oldukça iyi durumda. Ayrıca sayım oranları oldukça güzeldir. Önceden 1 kez ödeme aldığımı söyleyebilirim. Sayımlar konusunda 522 gösterimden, 0.97406 TL kazancımı gösterebilirim.

Üye OL: Link.TL - ksalt, payla ve kazan!
Refsiz: Link.TL - ksalt, payla ve kazan!

BC.VC sitesi ise son zamanlarda isim yapan bir siteydi. Bunun nedeni güzel ödeme oranları idi. Ancak son zamanlarda 1.5 dolara düşürdüğü ödeme oranı ile oldukça gözden düştü. Ödeme ve sayım oranına örnek olarak panelimdeki şu miktarı gösterebilirim. 9302 Gösterimler, $10.99256.

Üye OL: bc.vc - a modern URL shortener
Refsiz: bc.vc - a modern URL shortener

TR5.In ise 6 liralık ödeme oranı ile oldukça yüksek ödeme veriyor. Ancak pek de yaygın değil. Çünkü çok fazla reklam gösteriyor ve kullanıcıları siteden uzaklaştırıyor. Denemedim ve bu reklam bolluğu altında da deneme taraftarı değilim.

Üye OL: Hem Kısalt Hem Kazan
Refsiz: Hem Kısalt Hem Kazan

Adsmi.Com ise yeni çıkan bir yabancı link kısaltma firması. En güzel yönü Türkiye trafiklerine ücret ödemesidir. Bu servis Türk kullanıcılara 2,5 dolar vaat ediyor. Bunu denemedim; ama sıkıntı çıkarabileceklerini sanmıyorum.

Üye OL: Earn money for each visitor to your shortened links with adsmi.com! Use a URL shortener service that pays.
Refsiz: Hem Kısalt Hem Kazan

Kaynak: En İyi Link Kısaltma Servisi