• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Pro uzantılı domainler hakkındaki düşünceleriniz?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

SeA

webmaster.tc

Yeni bir domain uzantısı ancak belki deneyen ve sonuç alan vardır, yorumlarınızı bekliyorum...

proghammer

webmaster.tc
Daha çok yeni bir uzantı oldugu için arama sonuçlarında çıkması epey zaman alacak gibi görünüyor.

Ayrıca google nasıl karşılayacak seo olaylarını nasıl halledecekler..

Baya bir soru işareti var şuan için bu uzantı hakkında..

Bence alan adını almak lazım sonrasında beklemek lazım neler olup bittiğini görene anlayana kadar..

Olumlu olursa eğer sayfa kurulur alan adınız zaten elinizde olmuş olacak.

Ama olumsuz olursa google aramalarında çıkmaması vs gibi sorunlar teşkil ederse de sadece 16 TL gibi bir kaybınız olacak ki domaini isterseniz satabilirsiniz de yani.

Pek birşey kaybedileceğini zannetmiyorum alan adını alıp yatmak daha doğru olur diye düşünüyorum.. Arkadaşların da fikrini almak lazım tabi bunlar benim şahsi görüşlerim.

Teşekkürler.

alihanca

webmaster.tc
benim bildiğim haber.pro var ve günlük hiti 15-20 k arası, bende 5-6 adet jenerik regledim, beklemedeyiz. Ancak bi sorun çıkacağını zannetmiyorum. Domain uzantısı o kadar önemli olmasa gerek

proghammer

webmaster.tc
benim bildiğim haber.pro var ve günlük hiti 15-20 k arası, bende 5-6 adet jenerik regledim, beklemedeyiz. Ancak bi sorun çıkacağını zannetmiyorum. Domain uzantısı o kadar önemli olmasa gerek
Etkili oluyor hocam.

.tv uzantılı bir domain gördünüz mü ilk sıralarda ?

Ben göremedim neden çıkması çok zor. Ancak bu şekilde etkiler.

alihanca

webmaster.tc
Bende etkiler diye biliyordum ancak bir arkadaş google'a ''ingilizce'' yaz dedi ve ne demek istediğini anladım

adwords

webmaster.tc
çok istediğim bir domain ihs'den kaydettim ancak çok yoğun talep olduğu için benden önce biri kayıt etmiş . para iadesi yapıcaklarmış.Çok düşünüp güzel bir domain alabilirsin ancak .pro uzantısı pek yaygın değil. aklıma gelen tek haber.pro:)

SeA

webmaster.tc
Aklıma gelen tüm jenerik pro'ların alınmış olması da ilginç...

savaserdogan

webmaster.tc
Uzun zamandır satılıyor domainler,Türkiye pazarındaki firmalar yeni kampanyalara başladılar.

haber.pro 20. sıradaydı dün.

Yeni bir domain uzantısı ancak belki deneyen ve sonuç alan vardır, yorumlarınızı bekliyorum...

SeA

webmaster.tc
Uzun zamandır satılıyor domainler,Türkiye pazarındaki firmalar yeni kampanyalara başladılar.

haber.pro 20. sıradaydı dün.
Konuda hep haber pro'yu konuşuyoruz ama adam kim bilir kaç milyar harcadı bu iş için, harcadığının karşılığını alabildi mi bunları sorgulamak gerekiyor...

Yoksa zaten büyük meblağlar harcayarak çöp bir domain bile ilk sayfaya getirilebilir...

Rastafaray

webmaster.tc
Konuda hep haber pro'yu konuşuyoruz ama adam kim bilir kaç milyar harcadı bu iş için, harcadığının karşılığını alabildi mi bunları sorgulamak gerekiyor...

Yoksa zaten büyük meblağlar harcayarak çöp bir domain bile ilk sayfaya getirilebilir...
Hocam Türkler arasında yaygın olmaması hiç kullanılmadığı anlamına gelmez.
Kullanan vardır illaki ve bu işe giren adam bunun planlamasını yapmıştır :)

alihanca

webmaster.tc

Ben haber.pro'nun yerel haber başlık editörüyüm ve sahibini tanıyorum. Yatırdığının kat be kat fazlasını kazandığına emin olabilirsiniz :)

proghammer

webmaster.tc
Benim aklıma birkaç domain var ama emin değilim işte pro'lar nasıl olacak istediğimiz taleplere cevap verebilecekler mi göreceğiz..

Bir de bu iş bence tamamen seo çalışmasına bakıyor ister com olsun ister net isterse de pro olsun.. Bakalım ilerleyen günlerde daha net anlayacağız bu durumu..