• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Resim Upload Scripti

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Bu gün sizlere keşfettiğim çok güzel bir resim upload (resim yükleme) scriptini tanıtacağım. İlk olarak bu scriptin bence en büyük özelliği, MYSQL gerektirmiyor. Hoş bir görünüme sahip ve Gelişmiş bir admin paneli var.

Size anlatacağım script, CF İMAGE HOST dur. Sürüm 1.6 dir (Şu an son sürüm bu). Yazılımı araştırdığım kadarıyla, Ücretsizdir. Ayrıca yazılımımız ajax ile Güçlendirildiği için, Sitede geçirilen dakikalar hoş dakikalar oluyor.

Yüklenen resimler de Galeri de toplandığı için, Yüklenen resimler üzerinden Google dan hit yapmanız da mümkün. İşin özü, Ücretsiz olarak bulabileceğiniz en kaliteli scriptlerden bir tanesi. Zaten yazının devamında detaylı admin panel, Kuruluma vs. değineceğim (Çok basit kurulum).

Resim Upload Scripti Kurulum
Buradan, Yazılımımızı direk indirin (Sayfada bekleyin, Otomatik inmeye başlıyor). Ardından rardan çıkartalım.

Rar dan çıkardıktan sonra, Yükleyeceğimiz ftp geçin (Alt klasör dede çalışır. x.com/resim gibi). imagehost1.6 klasörüne girin ve İçindeki tüm dosyaları FTP yükleyin.

Ardından, Yüklediğimiz siteye giriyoruz. (x.com a yüklediyseniz x.com eğer resim gibi klasöre yüklediyseniz, x.com/resim)

Sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak, "I accept the terms of the license." işaretleyip, Start İnstaller diyoruz.

Bu sayfadan sonra, Testleriniz yapılacak (Eksik özellik varmı vs.) Burada, İlk sütünda olanlar (Aşağıdaki resimde) PHP sel eksikliklerdir, Burada eğer x işareti çıkarsa (Yeşil çıkmaz ise) Hostcunuzla iletişime geçip özellikleri yükletin.

Diğer kısım ise Tamamen yazma izinleriyle alakalı. Eğer burada, X çıkarsa belirtilen klasörlere 777 chmod verin. Tüm hepsi yeşil yanıyorsa, "Next Database Checks" diyin.

Ardından gelen sayfada, "Next Checking Settings" diyoruz.

ve Kurulumumuz bitiyor. Burada admin panel kullanıcı adımız : admin, Şifremiz : password dur.

* Bu sayfadan sonra, ana dizindeki install klasörünü silin. Yoksa sürekli install sayfası gelir.

Resim Upload Scripti Kullanımı
İlk olarak, Doğru çalışıyor mu diye sitenize girin (x.com veya x.com/yüklediğiniz klasör). Örnek bir resim yükleyin, Eğer sorun yok ise x.com/admin.php veya x.com/yüklediğiniz klasör/admin.php girin.

Default olan,

Kullanıcı adı : admin
Şifre : password şeklinde giriş yapıyoruz.

Giriş yaptık dan sonra, Sizi istatistik sayfası karşılayacak.

Burada, Reportlanan (şikayet edilen) Resimleri görebilirsiniz / İstatistikleri görebilirsiniz.

Ban User bölümünden, Bir ipyi banlayabilirsiniz.

Settings bölümünden, Sitenin genel ayarlarını yapabilirsiniz.

Not : Eğer türkçe dil yapacaksanız, Languages den english.lang.php ile english.png masaüstüne çekin, english.lang.php dosyasının adını turkish.lang.php yapın (Notepad++ ile Açıp içini de türkçeleştirin) ve Bir tane ufak icon Türk Bayrağı bularak adını turkish.png yapıp languages dosyasına yükleyin. Settings bölümünün, General kısmından Turkishi seçerek türkçe dili oluşturun.

Database bölümünden de, Otomatik yedek vs. alınmasını sağlayabilirsiniz.

Ads bölümünden ise Sitenin reklam alanlarına kod yerleştirebilirsiniz.

İmages bölümünden ise Yüklenen resimleri ve İstatistikleri görebilirsiniz.

ve Yazımızın sonuna geldik, Kullanan arkadaşlara iyi kullanımlar :) ama belirtmek isterim ki, Resim upload işi kazandırmayan işlerin başında gelir.

havva

webmaster.tc
ne olur banada yardım edin kuruyorum ben ama resim yüklemeye çalışınca hata veriyor :(

BerkeTR

webmaster.tc
ben üstüne tema gidirdim çok güzel bir sistem resim.csarenasi.com