• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

rss ile alakalı

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Sessiz

webmaster.tc
Merhaba rssdeki iceriklerin acıklamalarını limitlendirmek ve link koymak istiyorum varmı böyle bir eklenti.

soulmy

webmaster.tc
Eklentiye gerek yok. Ayarlar > Okuma burada "Her yazı için, göster" seçeneğini "Özet" yapıp kaydetmen yeterli. ;)

Sessiz

webmaster.tc
özette zatende dediğimi anlamamışınki kardeş ben yazıların kac karakter gösterileceğini belirlemem lazım sonrasındada her yazının linkini acıklama bölümüne bastırabilmem gerekiyor.

RSS Footer eklentisi var istersen biraz kurcala

Birde şöyle bir açıklama buldum.

Rss Footer eklentisiyle, sitemize ait Rss beslemelerinin içerisine, hem söz konusu yazının adresini ve hem de sizemizin adresini ekleyebiliyoruz. Böylece, Rss besleme ile yazımıza ulaşan okuyucular, hem orijinal yazıya, hem de sitenin ana sayfasına dönebiliyorlar. Rss Footer eklentisinin bu özelliği bir çeşit telif hakkını koruma görevi görerek, aynı zamanda Google’un orijinal yazının kime ait olduğunu kolayca ve çabucak bulmasına yardımcı oluyor.

Rss Footer eklentisinin çok önemli bir özelliği de, bize kaliteli backlink kazandırmasıdır. Bu özellik Seo çalışmaları için de çok faydalıdır. Sitemize ait Rss adresini çeşitli Rss dizinlerine kaydederiz. Rss adresimizi kaydettiğimiz her dizinde, her yazımız için 3 adet link bırakmış oluruz. Ayrıca rss teknolojisi kullanarak, sitemizin içeriğini aynen kopyalayan bazı sitelerden de yine bakclink ve trafik almış oluruz.
Rss Footer eklentisi ile ayrıca, rss beslemelerinizin sonunda yazınızın ve sitenizin adresi yanında affiliate linklerinizi ya da reklam kodlarınızı da yayınlayabilirsiniz. Böylece rss beslemeleriniz sayesinde para kazanabilirsiniz.
Buraya tıklayarak eklentiyi indirebilir ve kurulumunu gerçekleştirdikten sonra ayarlar bölümünden gerekli ayarları yapabilirsiniz. Content to put in the footer: yazan bölümüne rss yazınızın altında gözükmesini istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

Sessiz

webmaster.tc
carizma tşk ederim fakat ayarlarda fransız kaldım biraz buna birde acıklamalardaki yazıları kısaltma gibi bir işlem yapabilirmiyizki acaba? rssdeki bütün yazılara anasayfanın linki yerine her yazının kendi linkini nasıl bastıracaz? kurcaladım ama pek bişey anlamadım ben genede kurcalamaya devam edim. Alakan için çok tşkler ayrıcada mod'un hayırlı olsun. :)

Edit: tamam çözdüm bunu birtek acıklama kısaltma olayı kaldı onu nasıl becerecem bilemiyorum.