• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Sence de Özgün İçeriğin Bir Anlamı Kaldı mı?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Webinmaster

webmaster.tc

Bu yazı biraz kişisel olabilir veya yazıda bolca yanlışlarda olabilir! idare edin beni lütfen. Şimdi tüm webmasterların aklında bir miktar soru işareti bırakan özgün içerik meselesine girmek istiyorum. Aynı durumda olan birçok webmaster olduğuna eminim ki; özgün özgün yazılar yazıp blogunu a dan z ye özgün tutup da hak ettiğini alamayan webmasterlardan bahsediyorum. Evet belki özgün içerikler üretiyoruz, ürettiğiniz bu içerikler internet aleminde başka hiçbir web sitesinde yoktur ve buna binaen sitemize ne hit giriyor ne takipçimiz oluyor yanlış mıyım? Sektörde bir arama başlattım kendi çapım da özgün içerik sahibi siteler ve copy paste içerik sahibi siteleri biraz taradım (Taradığım bu sitelerin adresini paylaşmayacağım kesinlikle) bu taramanın sonucunda ulaştığım sonuç ağırlıklı olarak copy paste içeriklere yönelik yani copy paste içerikli web siteleri özgün içerikli web sitelerine binaen daha yüksek sıralarda ve daha çok hite sahip siteler olmuş. Peki bu copy paste sitelerin özgün içerikli sitelerden artıları kesinlikle var ve bu artılar neler? Diye soracak olursanız: Elbette var domainin biraz yaşlı ve birazda bol backlink kasılmış olması özgün içerikli siteleri sollamasına yetiyor da artıyor bile. Evet belki birçoğumuz özgün içerik ile kral olabileceğimizi sanıyoruz ama bana soracak olursanız emin olun öyle değil. Son zamanlarda adı duyulmuş ve sözü dinlenen seo uzmanlarını dinler isek seonun ve sıralamaların %60′lık bir dilimini hala backlinkler oluşturuyor. Bir adet yaşlı domain ile ve copy paste içerik ve çok kısacık bir işlem ile (özgün bir başlık) ile de çok güzel sıralamalara gelen insanlar var. Bunun örneklerini araştırdıkça bulacaksınız. Bu yazının biraz dışarısına çıkacak ama yinede bahsetmek istiyorum. Emek işi bitti arkadaşlar atık iş seri üretim işidir. Eğer verdiğin hizmet müşterinin işine yarıyorsa emin ol sana geri dönüşü olacaktır. Müşteri bunun özgünlüğüne bakmıyor artık. Sadece internet sektöründe değil bu artık bütün sektörlerde bu şekle geldi. Bir takım şahıslar çıkıyor, azıcık yaşlanmış bir domain alıyor, senin içeriğini kendi sitesine kopyalıyor ve ne yazık ki yolunu buluyor. Olan bizim emekçilerimize oluyor ne yazık ki. Özgün içerikler hakkında benim yorumum bu kadar arkadaşlar bu yazı altına sizin de yorumlarınızı bekliyorum. Emin olun bu konu çok tartışılması gereken bir konudur. Fikirlerinizi bekliyorum.

kaynak;yorumlarınızı bekliyorum.

inforesim

webmaster.tc
Tabi ki özgün içeriğin değeri var, Bunun tersini söylemek Google Algoritmasına hakarettir :)

aykt35

webmaster.tc
Bu Özgün İçerik Beni Bitirdi Abi ya :/ En Az 100 Tane Domain var Ve Google Bunları İndexlemiyor. Bir Kaçına İçerik Girdim 0'dan Onlar Çıktı Hepsine Yapmak Çok zor.

Webinmaster

webmaster.tc
el emeğinin bir değerinin kaldığını düşünmüyorum artık. Bütün sektörlerin suyu çıktı malesef :S

ByAkman

webmaster.tc
özgünlük ön planda bence her zaman. Dolayısıyla elbetteki anlamlı. Diğerlerini geçmene yarayan tekşey özgün içerik