• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Şifrelerinizi güçlendirin!

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Mert

webmaster.tc
Arkadaşlar bilindiği üzere forum da illa ki kolay şifreli olan arkadaşlarımız olacaktır. Artık kolayca şifreniz çözüle bilmektedir. Öneri olarak (^++&*-]}$½ gibi kullanmanızı söylemekteyim. Şifrenizi en yüksek kalitede yapmanız için yapmanız gereken tek işlem.

Yeni metin belgesi oluşturun.

Alt tuşuna basılı tutup sayılardan karma karışık yapın. Örneğin: Alt+169 Çıkan işlem: ® olacaktır. Forumda bunu kabul edebiliyor. Siz bunu aklınızda tuta bileceğiniz şekilde yapmalısınız. Bu şekilde forum da üyelik çalınması %100 zorlaşacaktır. İsim ve sayı yerine belirgin olmayan karakterler tercih edilsin lütfen. Bunun adı: "ASCII"dir.

ASCII sembolleri için: Alt codes list (all symbol codes) - alt-codes.org

Sadece bir öneri. Aklınızda tutabilmeniz için sembollerin kodlarını unutmamalısınız. ;)

proghammer

webmaster.tc
hesap kırmak için programlar mevcut..

Daha az önce 15 dakika civarında..

Forumda aktif iken birisi benim şifreyi 5 kez yanlış girmiş forumdan attı beni haliyle 15 dakika beklemek zorunda kaldık..

Şifrelerinizi güçlendirin bilindik şifreler yapmayınız. Sakın yoksa patır patır hesaplarınız kırılır ve ortada kalırsınız..

Mail adresi ile forum şifreniz aynı olmasın sakın yoksa kazara forum şifreniz ele geçirildi mail hesabınızda sıfırlama ile alırsınız ama mail ve forum şifresi aynısı olursa herşeyi kaybedersiniz arkadaşlar..

Eşşeğinizi sağlam kazığa bağlayın Eşşeğiniz kaybolmadan önce :D

ColdSwoRD

webmaster.tc
Merak etmeyin arkadaşlar sadece son kurduğumuz eklentiler otomatik sorgu yaptığını fark ettik, biri 5 kez şifresini yanlış girince güvenlik nedeniyle diğerlerini de kilitliyor. Ancak hemen müdahale edildi, sorun giderildi herhangi bir sıkıntı bulunmamakta.

VirtualLine

webmaster.tc
Arkadaşlar bilindiği üzere forum da illa ki kolay şifreli olan arkadaşlarımız olacaktır. Artık kolayca şifreniz çözüle bilmektedir. Öneri olarak (^++&*-]}$½ gibi kullanmanızı söylemekteyim. Şifrenizi en yüksek kalitede yapmanız için yapmanız gereken tek işlem.

Yeni metin belgesi oluşturun.

Alt tuşuna basılı tutup sayılardan karma karışık yapın. Örneğin: Alt+169 Çıkan işlem: ® olacaktır. Forumda bunu kabul edebiliyor. Siz bunu aklınızda tuta bileceğiniz şekilde yapmalısınız. Bu şekilde forum da üyelik çalınması %100 zorlaşacaktır. İsim ve sayı yerine belirgin olmayan karakterler tercih edilsin lütfen. Bunun adı: "ASCII"dir.

ASCII sembolleri için: Alt codes list (all symbol codes) - alt-codes.org

Sadece bir öneri. Aklınızda tutabilmeniz için sembollerin kodlarını unutmamalısınız. ;)
Guzel bir Noktaya Deginmissin.

Mert

webmaster.tc
Değinmeye çalıştım. :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana ve sizlere.

Hayırlı geceler. ;)

gkbrk

webmaster.tc
Güzel konu. Fakat aklında tutamamanın da çözümü var. Şimdi KeePass diye bir program var senin için rastgele bir şifre oluşturuyor ve şifreli bir dosyada tutuyor. Sen siteye girerken de mesela 10 saniyeliğine kopyalıyor. Yani en güvenli metod.

gkbrk

webmaster.tc
Bu güçlü şifre olayını özellikle dandik diye tabir ettiğimiz güvenilmez sitelere uygulayın :)

samNet

webmaster.tc
malum forum patladıktan sonra biraz daha özen göstermeye çalışıyorum şifrelerime.

gkbrk

webmaster.tc
Çünkü güvenilmez siteler bazen bir şifre deneme korumasını bile eklemiyorlar.

Mert

webmaster.tc
Düşünce tarzınızı çözemedim hocam.

Şimdi şekil şu olabilir;

Güvenilir siteye bu tarz parola girerseniz sıkıntı çıkacağını sanmam,

Güvenilmez siteye bu tarz girerseniz zaten gene sıkıntı çıkacağını pek sanmam ama siteyi hacklerlerse o ayrı bir konu. Yani güvenilmez siteye bu tarz şifrede girmeye gerek yok. :)

Siteye güvenmiyorsan zaten üye olma kafasındayım ben. :)

gkbrk

webmaster.tc
Düşünce tarzınızı çözemedim hocam.

Şimdi şekil şu olabilir;

Güvenilir siteye bu tarz parola girerseniz sıkıntı çıkacağını sanmam,

Güvenilmez siteye bu tarz girerseniz zaten gene sıkıntı çıkacağını pek sanmam ama siteyi hacklerlerse o ayrı bir konu. Yani güvenilmez siteye bu tarz şifrede girmeye gerek yok. :)

Siteye güvenmiyorsan zaten üye olma kafasındayım ben. :)
İşte bence de herşeye güçlü ve birbirinden farklı parolalar gircen ama kullanman gereken güvenilmez sitelere ayrıca özen göstercen.
Bu arada şimdi fark ettim güvenilmez yerine korumasız olacakmış :D
Neyse ne işte. Güvenli bir parola şart :)

Mert

webmaster.tc
Evet. :)

Teşekkür ederim o değerli vaktinizi ayırıp 2-3 kelam ettiğiniz için.

Hayırlı geceler dilerim...