• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Siteme Erişim Hakkında (TTNET - SMİLE )

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

yasincvs

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar,

Link' teki site benim 3 ay önce açtığım web sitem. konum ise ERİŞİM ENGELİ. Kısaca konuya gireyim.

Bir ara arkadaşımın evine gittiğimde dur siteye bir gireyim bak benim sitem deyim dedim. girmemle şaşırmam bir oldu. karşıma ekte verdiğim gibi bir sayfa çıktı.

Şaşırmamın sebebi ne mahkeme kararı nede mahkemen var diye bir celp geldi elime. bu olay sitem açıldıktan 2 ay sonra oldu. arkadaşım ttnet kullanıyor. ben ise smile. bende bir sorun yoktu ve giriyordu. Taki 2 gün öncesine kadar. Smile adsl de kısaca bir metin ve logo ile "bu site mahkeme kararı ile erişime kapatılmıştır" yazmış.

TİB ENGELİ yok sitemde kontrol ettim hemde defalarca. Şu an sadece siteme DNS kullananlar erişebiliyor ve türkiyede bilgisayar kullanıcılarının çoğu dns nin ne olduğunu bilmediği için böyle olan bir çok siteye erişmiyor.

TTNET in sayfasında yazan mahkeme kararı istanbuldan. istanbul 1.sınai mahkemesi. adam gidip beni direk gidip mi beni şikayet etmiş mi ? içerik nedir ?
neden mahkeme kararı ile ilgili bir belge yok!!!! ayrıca neden istanbul 1 sınai mahkemesi ?

aklıma gelen tek bir soru var bu şikayetleri rakip sitelermi yapıyor veya başka kar amacı güdenlermi. ellerine ne geçiyor anlamış değilim. kafam bir sürü sorular ile dolu. hepside çözülmemiş :)

Ekli dosyalar

inforesim

webmaster.tc
Fikri dediğine göre, muyap kapattırmış. Bence kurcalamadan domain değiştir :) veya www. şekilde banlandıysa siteyi www. süz çevir.

yasincvs

webmaster.tc
Fikri dediğine göre, muyap kapattırmış. Bence kurcalamadan domain değiştir :) veya www. şekilde banlandıysa siteyi www. süz çevir.
domain değiştirmek sorun değil de bunu bu şekilde banlayan veya engelleyen ikinci domaini de banlamasın. gerekçeleri ne acaba merak ettim :confused: