• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Sitenin gidişatı hakkında bir bakar mısınız

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

DWather

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar, bir web sitesi açtım botlu şekilde her gün yaklaşık 2000 adet sayfa giriyor ve google'a veriyor. Siteyi açalı tam 15. gün bugün. Aylardır alamadığım adsense hesabını bu siteyle açtıktan 2 gün sonra gönderdiğim başvuruyla onaylandı ve 1 hafta sonra da adsense reklamları sitemde yayınlanmaya başladı. Sorum, merakım şu yönde. Sitem yeni olması durumuyla adsense geliri normal mi ya da google'daki durumu.

şuan google'da 15k sayfam var. günlük ortalama 0,8 dolar da gelirim.

şöyle diyelim ki; sitem bir iş ilanı sitesi. "güncel iş ilanları" kelimesinde 2. sayfadayım(google'da), "iş ilanları" kelimesinde daha ilk 500'de bile yokum. Kendimce bir kaç seo çalışması yaptım ve bekliyorum bu konuda ne zaman sonuç alabilirim öncelikle ilk sorum bu.

Bir başka problemimse : statcounter kullanıyorum aynı zamanda analytics de var. Analytics 10 hit göstermiyorken, statcounter 300 hitleri gösteriyor bana(tekil). Statcounter'dan ziyaretçi arası bekleme süresi 24 saat olarak ayarlı yani google ile aynı olması gerekiyor fakat bir türlü bunu aşamadım. moralim bozuluyor, birinden biri ya benimle dalga geçiyor ya da gerçekten problemli olan biri var. Statcounterdan baktığımda pageloads ile adsensedeki sayfa gösterimi sayım yaklaşık olarak aynı, analystics neden böyle yapıyor?

önerilerinizi ve problemler ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.

site:iş ilanları, güncel iş ilanları - iş ilanları, güncel iş ilanları - guncelisilan.Com

DWather

webmaster.tc
Anlatayım,

Sitem botla birlikte çalışıyor, sistemi kendim yazdım bugu var falanı var filanı var hala. Ama css, html valid olmasına çalıştım bir ara çok takıntılı şekilde bunları düzelttim, sağa sola ufak backlinkler bıraktım çok olsun 15 20 tane falan bırakmışımdır. Site her gün yaklaşık 1000 içerik giriyor, bot son kez çalıştığında google'a ping atıyor site haritasını. Ekstra da bir şey yapmadım açıkçası. istikrar sanırım çok önemli, her gün içerik verince google artık her gün gelmeye başlıyor sanırım. Seo ile ilgili çok makale okudum uğraştım ama açıkçası pek bir şey yapmadım, bir yılın sonunda da pr 2 oldu işte :)