• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Söz Baş Harfleri HTML Yardım

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

acemiwebci

webmaster.tc
İyi Günler.

Herteldeniz sitemde Sözler kısmında sözleri yazdım. Yukarıya bir tablo yapıp, harfleri yazıp, tıklayınca o harf ile başlayan sözlerin gelmesini nasıl bir HTML kodu ile sağlarım ?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

rapoel

webmaster.tc
HTML değil de sanırım javascript kodu vardı böyle bir şey. Sıralarsın A | B | C | D ... diye, "D" e tıkladığında mesela sayfa içerisinde "D" nin olduğu bölüme kayar scroll. Öyle bir şey ama kodu nereden nasıl bulursun pek bilgim yok ama olabilecek en mantıklı sistem bu gibi geliyor.

acemiwebci

webmaster.tc
HTML değil de sanırım javascript kodu vardı böyle bir şey. Sıralarsın A | B | C | D ... diye, "D" e tıkladığında mesela sayfa içerisinde "D" nin olduğu bölüme kayar scroll. Öyle bir şey ama kodu nereden nasıl bulursun pek bilgim yok ama olabilecek en mantıklı sistem bu gibi geliyor.
Evet aynen öyle. Peki ne şekilde daha toplu bir düzen sağlayabilirim ?

Teşekkürler.

gkbrk

webmaster.tc
Sayfada mesela G harfi ile başlayan şiirlerin olduğu kısma <a id="g"/> kodunu ekle. Yukarıda linkler kısmına da <a href="#g">G</a> yazarsan olması lazım.

acemiwebci

webmaster.tc
Sayfada mesela G harfi ile başlayan şiirlerin olduğu kısma <a id="g"/> kodunu ekle. Yukarıda linkler kısmına da <a href="#g">G</a> yazarsan olması lazım.
Teşekkürler, yukarıya link tablo ekleyince alttaki yazılar silme şansımız var mı ?

Kalabalık yapıyor, düzenli dursun diye :). Yani tıklayınca G sayfası açılacak Sözler kısmında ?

Teşekkür ederim.

gkbrk

webmaster.tc
Bir klasöre sayfalar yap mesela g.html'de G harfi ile başlayan sözler olsun. Sonra sözler sayfasına <iframe name="sozler" src="a.html" width="500" height="500"/> kodunu ekle. Linkleri ise şu şekilde ver. <a href="g.html" target="sozler">G</a>

Makuma

webmaster.tc
bana kalırsa a.html - b.html diye ayır daha sonra "a" tıklanınca jquery "ajax veya load " ile sayfaya getirtirsin daha iyi olur benden demesi ve daha kullanışlı olur.

eğer nasıl yapalım dersen bana yaz yapında 2-3 değişiklik yaparsak uyarlamış oluruz.

gkbrk

webmaster.tc
Hatta istersen siteni tamamen Jquery ile yapabilirsin, efekt ve geçişlerle dolu olur.

acemiwebci

webmaster.tc
HTML kodunda son derece zayıfım yazı (font) ayarı ve link harici hiçbirşey bilmiyorum. Yani Jquery bilmiyorum.

Gkbrk okudum teşekkürler. Ama; bilmediğim için anlayamadım biraz daha açıklayıcı örneklerle
yazarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Makuma

webmaster.tc
hocam ekte bir dosya var onu indir bir incele bakalım anlıcakmısın.

eğer istersen bana gönderirsin dosyaları sana ayarlar yollarım tekrardan.

Ekli dosyalar