• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Soulmy Forum Bulucu Bot Çıktı

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

soulmy

webmaster.tc
Uploader arkadaşlar merhaba.

Gerek konu paylaşmak için forum aramak olsun, gerekse kaynak site aramak olsun; sıkça arama motorlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bu işlemi çok daha pratik hale getirmek için "Soulmy Forum Bulucu Bot" adlı bir bot hazırladım. Kullanımı gayet kolay. Bilgisayarınızda wampserver gibi bir programın kurulu olması yeterli.

Özellikleri:
  • Vbulletin, Smf, PhpBB, MyBB forumları bulabiliyor.
  • WordPress, dle siteleri bulabiliyor.
  • Herhangi bir uploaderın üye olduğu siteleri bulabiliyor.
  • Türkçe ve İngilizce arama yapabiliyor.
  • İstediğiniz sayfadaki forumları çekebiliyorsunuz.
  • Güncel sürüm çıkınca, bot sizi uyarıyor.
  • Liste .txt olarak kayıt edilebiliyor.

Uyarı:

Eğer kısa sürede çok sayıda sorgulama yaparsanız; arama motoru sizi kısa bir süreliğine banlayacaktır. Bu gibi durumlarda ya bekleyin ya da modeminizi resetleyin.

Önizleme:

inforesim

webmaster.tc
Güzel olmuş, İlk tavsiyem sayfa ya sayı yazdığında o numaralı sayfaya bakıyor sadece. Mesela biz 1 - 10 dersek, 1 den 10. sayfaya kadar tararsa 10 numara olur.

soulmy

webmaster.tc
Güzel olmuş, İlk tavsiyem sayfa ya sayı yazdığında o numaralı sayfaya bakıyor sadece. Mesela biz 1 - 10 dersek, 1 den 10. sayfaya kadar tararsa 10 numara olur.
Teşekkürler. Aslında ilk hali öyleydi. Ama 10 sayfayı ayrı ayrı çekmeye çalışınca Google'ın banlaması daha kolay oluyor maalesef.

Ayrıca ilk 3 sayfa yetiyor. Arka sayfalardakilerin çoğunluğu çöp siteler çünkü.

inforesim

webmaster.tc
Teşekkürler. Aslında ilk hali öyleydi. Ama 10 sayfayı ayrı ayrı çekmeye çalışınca Google'ın banlaması daha kolay oluyor maalesef.

Ayrıca ilk 3 sayfa yetiyor. Arka sayfalardakilerin çoğunluğu çöp siteler çünkü.
sleep(); ile her sayfada 2 sn bekletirsen o kadar büyük sorun olmaz. Zaten google banladığında, Kişi tarayıcısından google.com.tr girip capth onaylarsa düzeliyor.

bicoder

webmaster.tc
bide ben öneride bulunayım sonuçta direk url yerine (konu adresi) bide yanında kaydetmek için sadece site adresi verielbilir.

yani

1. seçenek = asd.com/asdasda
2. seçenek = asd.com

soulmy

webmaster.tc
@bicoder Bir kenara not aldım. Bir sonraki sürümde eklerim. ;) Fikir için teşekkürler. :)

N0VA

webmaster.tc
Şöyle bir özelliği var mı bilmiyorum ama olursa inanın paralı bile olsa alırım :)

intext, inurl kodlarını bilmiyorum pek ama şöyle söyleyeyim;

vBulletin olan sitelerde Site Tanıtımı, Bookmark, Yeni Web Siteleri gibi aramalar yaptırılarak harika bir forum tanıtım listesi elde edilebilir.

Örneğin; “site tanıtımları” intext:”powered by vbulletin”
“bookmark” intext:”powered by vbulletin” - smf - phpbb - mybb vs. vs.

Bu aynı şekilde oyun, program, film, dizi gibi şeylere de uyarlanabilir ve program böyle geliştirilebilir.

Not: Kullanmadım programı. Wampserver falan anlamıyorum o yüzden.

soulmy

webmaster.tc
Arama metni olarak site tanıtım diye yazınca; site tanıtımla alakalı sayfalar çıkıyor zaten.