• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

SWF dosyalar(bunlar resim)

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

seto

webmaster.tc
Arkadaşlar ismini vermek istemediğim bir firma ile şöyle bir konuşmam geçti;
swfarsivi.com domain benim arkadaşımın ve sizin host hizmetinden yararlanmak istiyor...
Detayları vermeme gerek yok ki sayın host sahibi domain adını duyunca bana swf dosyalar mı arşivleyeceksiniz diye sordu.Bende;arkadaşımın amacı swf res,mleri kategorizelendirerek onların yayınını yapacak.
Host sahibi; swf dosyaların hiçbir şekilde sıkıştıralamadığını(eywallah),server'ları kastığını ve 10 dk da alınacak yedeğin 1 saatte alındığını belirtti.Bu konuda yardımcı olamayacağını ve zaten bir çok host firmasınında bunu kabul etmeyeceğini söyledi.
Bilgili kişiler siz bu işe ne dersiniz?

inforesim

webmaster.tc
Ne kadar fazla dosya(Boyut küçük olsa da) yedek almayı geciktirir. Bu doğru ama swf lerin boyutları çok büyük değil, He trafik yer ama öyle bir video kadar yemez gene de.

1 swf 5 mb ise (5mb baya büyük bir swf için :)) 1000 kişi görüntülerse

1000x5=5000bin mb yani 4gb trafik yapar.

30 günde x 4 gb = 120 gb yapar. Günde 1k görüntüleme için ki, Sitene hiç uğramadan bir siteye ekleyebilirler. Siteye her giren swf görür ama sizin siteyi bilmez.

Bence gelir - gideri karşılamaz. Yani değmez :)

seto

webmaster.tc
Ortalama 1 mb olan resimler her ne olursa olsun ki elimizde de hoş 1 trbyte swf resim yok.:)
Aldığım paket kadar alan,traffic v.s. v.s.. kullanacak değil miyim. SWF olmasındaki engel niye?
(Bir arkadaşımın kişisel görüşü şudur ki; Bu adam sana sunucu kiralatmaya çalışıyor.
:)
NOT:Daha öncede bir kaç kez ben,firma sahibi ve arkadaşım üçgeninde problemler yaşanmıştıda.:)

inforesim

webmaster.tc
Ortalama 1 mb olan resimler her ne olursa olsun ki elimizde de hoş 1 trbyte swf resim yok.:)
Aldığım paket kadar alan,traffic v.s. v.s.. kullanacak değil miyim. SWF olmasındaki engel niye?
(Bir arkadaşımın kişisel görüşü şudur ki; Bu adam sana sunucu kiralatmaya çalışıyor.
:)
NOT:Daha öncede bir kaç kez ben,firma sahibi ve arkadaşım üçgeninde problemler yaşanmıştıda.:)

Şimdi şöyle bir mantık yürütelim,

Hostgator da host sınırsız ?

Facebook neden hostgator da barınmıyor :eek: :p

Size her ne kadar alan sınırsız - bw sınırsız deseler de, Belirli bir işlemci kullanımın vs vardır.

Yani bir kişi siten den bir dosya indirirken, Bu dosya ilk ram da işlenir diye biliyorum buda haliyle sunucuyu yorar. Yani sınırsız bw denebilir ama belirli hite kadar barınabilirsiniz. Ki çok fazla dosya olması (isterse boyutları 1kb olsun) yedek almayı aşırı zorlaştırır.

seto

webmaster.tc
Şimdi şöyle bir mantık yürütelim,

Hostgator da host sınırsız ?

Facebook neden hostgator da barınmıyor :eek: :p

Size her ne kadar alan sınırsız - bw sınırsız deseler de, Belirli bir işlemci kullanımın vs vardır.

Yani bir kişi siten den bir dosya indirirken, Bu dosya ilk ram da işlenir diye biliyorum buda haliyle sunucuyu yorar. Yani sınırsız bw denebilir ama belirli hite kadar barınabilirsiniz. Ki çok fazla dosya olması (isterse boyutları 1kb olsun) yedek almayı aşırı zorlaştırır.
Yani.Sınırsız diye birşey yok,yalan.Kısıtlar,kısar bişeyler olur.Zaten benim bahsettiğim pakette sınırsız herhangi birşey yok ama yinede adam swf'yi duyunca yan çizdi.

inforesim

webmaster.tc
Yani.Sınırsız diye birşey yok,yalan.Kısıtlar,kısar bişeyler olur.Zaten benim bahsettiğim pakette sınırsız herhangi birşey yok ama yinede adam swf'yi duyunca yan çizdi.
Parasıyla değilmi üstad, Adam ister satar ister satmaz :) Ki çok fazla dosya olması yedek almayı zorlaştırır. Eğer bir firma ile Anlaşamıyorsanız başka firmalara yönelin bence. Şimdi sorun yaşamaz iseniz ilerde yaşarsınız.