• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc

Son zamanların en moda SEO taktiklerinden biri de, Tanıtım Yazısıdır. İnsanların yeni fark ettiğin Tanıtım Yazısı, Bir çok SEO tekniğinden daha faydalı bir çalışmadır.

Peki Neden Tanıtım Yazıları Tercih Edilir?
Hem google hemde insanlar için doğal gözüktüğü için diyebiliriz. Tanıtım yazısı alırken dikkat etmemiz gereken kurallar aşağıdadır...

1. Tanıtım yazısı aldığınız sitenin içeriği sizin hedef kelimenize uygun mu. Bu kuralı daha ayrıntılı açmak gerekirse, bir oğunuzun aklında sorular kalacaktır sitemizin içeriği uymayan sitelerden tanıtım yazısı alamaz mıyız gibi.. Site içeriğiniz uyuşmayan sitelerden tanıtım yazısı tabiiki alabilirsiniz ancak site içeriğiniz aynı ise bunun getirileri daha çok olacaktır..
  2. Tanıtım yazısı alacağınız sitenin alexa bilgileri. Bu neden gereklidir sitenin hitini bilmenizde bir nebze yardımcı olacaktır ve buda sitenin alexası düşük olursa sitenize giren sayısı dahada çoğalacaktır.
  3. Tanıtım yazısı alacağınız siteden link çıkışı ne kadar. Bu kural en önemli kurallardan bir tanesidir, tanıtım yazısı alacağınız siteyi ilk önce biraz inceleyip link çöplüğüne dönmediğinden emin olun.
  4. Tanıtım yazısı alacağınız sitenin güncelliği ve özgünlüğü seo açısından önemlidir.
  5. Tanıtım yazısı alacağınız sitenin index durumunu kontrol etmektede fayda vardır.

Alacağınız tanıtım yazılarını elinizden geldiğince özgün ve kaliteli yazmaya çalışın. Sonuçta o tanıtım yazısı sitenizi temsil edecek. 1'den çok tanıtım yazısı alacağınız site olacaktır ve her sitede aynı yazıyı kullanmanız sitenizin spam'a düşmesinede neden olabilir. Yayınlanan tanıtım yazılarını sosyal medyada yayınlayarak seo oranlarını küçük bir şekilde etkileyebilirsiniz...

Kaynak : Tanıtım Yazısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Seo danışmanlığı ve Web tasarım ve php script merkezi

RemotE

webmaster.tc
Tanıtım yazısı alırken yabancı içerikli sitelerdende tanıtım yazıları alabilirsiniz. Ve artısı daha yüksek olucaktır.

Çünkü :
Backlink'in dini, dili, ırkı olmaz!.

Skormatik

webmaster.tc
Çok güzel bir yazı olmuş
Dikkat etmek gerekirse aynı zamanda Trustrank değeri ve çöp olmamış sitelerden tanıtım yazısı almak lazım kesinlikle hit ve alexada iyi durumda olmalı