• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Tanıtım Yazısı Mı & Text Link Reklamı mı ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

YusufKISA

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar, öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır, eğer yanlış yere açtıysam yetkililerin düzeltmesini rica ediyorum.

Webmaster.TC 'ye ilk makalemi yazmak için kolları sıvadım. Popüler bir konu üzerinden başlamak isterim.

Tanıtım Yazısı Reklamı ve Link Reklamı arasındaki farkları, faydalarını ve ileriye dönük zararlarını bildiğim kadarıyla sizlerle paylaşacağım.

1.) Textlink Reklamı ;

Kaliteli ve fiyatı uygun görülen sitelerden 1 veya 3 aylık alınır. Sitenin tüm sayfalarında görülecek şekilde uygun bir alana eklenilir.

Bu süre zarfında site kapanmaz veya başka bir durum olmazsa aldığınız süre kadar linkiniz sitede kalır sonrasında ise site sahibiyle anlaşıp süreyi uzatmaz iseniz linkiniz kaldırılır.

Seo ve google pagerank değeri için idealdir. Tanıtım yazısından daha kısa bir sürede etki eder.

2.) Tanıtım yazısı reklamı ;

Bu tanıtım yazısı reklamlarında link reklamının aksine şöyle bir kural vardır. Reklam site kapanana kadar sitede kalır, düzenleme veya silme işlemi yapılmaz.

Bu kurala bende dahil olmak üzere birçok webmaster uyar, ayrıca uymak zorundadır. Çünkü alacağı bir damga birdaha satış yapamayacağının kanıtı olur. Bu konuda webmaster forumları bizlerin haklarını korur.

# Bana Hangisi Lağzım #

1.) Text Link ;

• Hızlı bir seo için idealdir. Google sıralamanıza etkisi büyük olur. Nedeni ise tüm sayfalarda görüleceğidir.
  • Google Pagerank Değerine etkisi daha yüksektir.
  • Kaldırılması halinde faydalarının hepsi zarara dönüşür. Sürekli sözleşme yapılıp uzatılması gerekir.

2.) Tanıtım Yazısı;

• Textlink 'te görülen faydaların hepsi görülür fakat daha az bir şekilde görülür.
  • Sağlam altyapı oluşturmak için idealdir. Ömürlük olması büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Benim sizlere önerim ;

Eğer hızlı bir yükseşe ihtiyacınız yok ise mümkün olduğu kadar tanıtım yazısı alarak uzun vadeli sağlam bir altyapı oluşturmanızdır. Ayrıca bütçe bakımından tanıtım yazısı daha ucuza gelir.

Makale ve link reklamlarının hangi sitelerle ve nasıl yapılmasıyla ilgili bildiğim ipuçlarını yakında paylaşacağım. Bu makaleyi kriterlerinize uygun bir siteden reklam almak istediğinizi varsayarak yazmış bulunmaktayım.

Seo uzmanları hemen konuya atlamasın elbette biliyorsunuzdur, ben konuyu bilgiye ihtiyacı olanlar için açmış bulunmaktayım.

Saygılarımla....

ahmetongul

webmaster.tc
Tamam hocam post kasıyorsunuzda bu kadarda olmaz ama konu satış konusu değil bilgi konusudur. Ne fiyatı istiyorsun kafanız mı güzel ?
10 cevap olmadan msj yazdırmayanlar utansın bu siteye 1 defa girdim birdahada girmem böyle saçma bir engel yüzünden sallama teşekkürler sallama yazılar yazmak zorunda kaldım yukarıdaki yazıyı hiç okumadım ki :) salladım altına...

YusufKISA

webmaster.tc
10 cevap olmadan msj yazdırmayanlar utansın bu siteye 1 defa girdim birdahada girmem böyle saçma bir engel yüzünden sallama teşekkürler sallama yazılar yazmak zorunda kaldım yukarıdaki yazıyı hiç okumadım ki :) salladım altına...
Ne diyim hocam sizde haklısınız ters çıktıysam kusura bakmayın.