• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Türkçe Karakter Sorunu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

alp

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar wordpress üzerinde bir şeyi yanlış yaptım sanırım

yazılar bu şekilde çıkıyor nasıl düzeltebilirim ?

"15 yaşındaki kızı Irina ve anarÅŸist kardeÅŸi Luigi ile aynı apartman dairesinde yaÅŸayan Alessandro, Strasbourg Ãœniversitesi’nde müzikoloji öğretmenidir. Ayrıca hastanelerde gönüllü olarak hastalara kitap okumaktadır. Alessandro için hayat her zaman güllük gülistanlık deÄŸildir. HerÅŸeyden önce eÅŸini kaybetmiÅŸtir "

alp

webmaster.tc
arkadaşlar sorunu hala çözemedim , yeni eklediğim yazılarda hala tr karakter sorunu oluyor

kralmermi

webmaster.tc
ne yaptini söyle ona göre bişiler söyleyelim. suanki goruntudeki problemin utf-8 ama tam olarak ne yaptin ?

alp

webmaster.tc
ben değilde bir arkadaşım loop single da oynama yapmış yedekte ki ile değiştirdim ama sorun düzelmedi

kralmermi

webmaster.tc
eger eski yedeklerle değiştirdiniz ise tr karakter problemi olduktan sonraki kayitlarinizi silip tekrardan ekleyiniz. Ancak tr karakter bozulduktan sonra bir işlem yapmadiysaniz hala utf-8 olmayan dosyalariniz var demektir. hangi dosyalar oldugnu bulup utf-8 yapin sorun düzelmez ise notepad++ ile açın dosyaları utf-8 bomsuz olarak işaretleyip kaydedin. buda olmazsa db yedeğinizi alip script i tekrar kurun sonra db yedediğinizi yükleyin problem büyük olasilikla düzelir.