• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Ücretsiz hazır temalar giydirilmiş paylaştığınız scriptler ile ilgili

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

DWather

webmaster.tc
Arkadaşlar benim bir fikrim var, forumda görüyorum bir çok firma tanıtım olsun ya da ürün tanıtım vs. adı altında bir çok ücretsiz script paylaşımı yapılıyor. Bildiğiniz üzere türkiye'de bu işler yeni yeni çığırından çıkmaya başladı, scriptler hazır kodlanmış siteler iyicene ortalıklarda dolaşır oldu. Bence bunu yapmamalıyız, çünkü yavaş yavaş artık herkes bu işi az da olsa öğrenmeye başladı. Onca hazır script diye paylaşılan scriptleri buralarda paylaşacağınıza gidin esnafa, dükkana bakkala satın. Git gide emeğinizi çürütüyorsunuz, git gide değersizleştiriyorsunuz bu olayı. Kötü bir niyetim yok, fakat ücretsiz olmamalı, bu kadar çok olmamalı en azından. Küçükten paranoyak da olsa bir fikir, ama böyle giderse olmayacak da değil.

Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum size, adamın tekine bir web sitesi yapıyordum, yalan yok hazır kodlamaydı, fakat teması olsun bir çok problemi olsun elimden geçirip 3-5 gün uğraş sonunda adam etmiştim siteyi. Gidip adama sunduğumda adam beğendi, fakat yanında bir eleman vardı ki; sorsanız bu şeyler hep hazır, hemen 2 dakikada hazır edilir ona göre. Abuk sabuk bir kaç lafının peşine, "Hazır script bunlar, ben bunları 10 dakikada yaptırırım" dedi ve o an ben çıldırmıştım. Ağzımdan çıkan lafı söyledim, dedim git de yaptır o zaman bakalım kaç liraya yaptıracaksın! Arkadaşlar, ben diyorum ki; bu hiç bir şekilde bu işe vakıf olmayan bir adam bile bana bunu söyleyebiliyor ve uğraşı, emeği iki paralık görebiliyorsa bu bedava scriptler yüzündendir. Yapmayın, bedava yapmayın..

Dediğim gibi kötü bir niyetim yoktu bu satırları yazarken, benimkisi bir fikir, sadece bir fikir.

Senarist

webmaster.tc
haklısın kardeşim artık aynı tema ve scriptleri iki oynama yapıp parayla satanlar bile çıkıyor

Rapunzel

webmaster.tc
Burası webmaster sitesi Paylaşım,sorun,bilgi,ögrenme alanı
bunları paylaşınca elimize ne geçiyor biliyormusun? 10 tane adamdan mutlaka 2 si allah razı olsun diyor.niye diyor biliyormusun ya parası yoktur alacak ya bilgisi yoktur yapacak yada tanıdıgı yoktur.bunu zaten indiren ya esnafa bakkala yapacaktır yada kendi kullanacaktır.bu çalışmalar profosyonel çalışmalar degil.verdigin örnek te sende hazır kullanmışın ve karşına sert kaya çıkmış.benimde çok çıktı yaparım ederimciler karşıma.iş icraata döküldügünde yalan oluyorlar.ne mutlu bizeki ücretsiz dagıtıyorz ne mutluki bir nebze insanlara ekmek parası kazandırıyoruz bu scriptlerle...

Senarist

webmaster.tc
Burası webmaster sitesi Paylaşım,sorun,bilgi,ögrenme alanı
bunları paylaşınca elimize ne geçiyor biliyormusun? 10 tane adamdan mutlaka 2 si allah razı olsun diyor.niye diyor biliyormusun ya parası yoktur alacak ya bilgisi yoktur yapacak yada tanıdıgı yoktur.bunu zaten indiren ya esnafa bakkala yapacaktır yada kendi kullanacaktır.bu çalışmalar profosyonel çalışmalar degil.verdigin örnek te sende hazır kullanmışın ve karşına sert kaya çıkmış.benimde çok çıktı yaparım ederimciler karşıma.iş icraata döküldügünde yalan oluyorlar.ne mutlu bizeki ücretsiz dagıtıyorz ne mutluki bir nebze insanlara ekmek parası kazandırıyoruz bu scriptlerle...
ali abi son noktayı koymuş :)

DWather

webmaster.tc
Her şey dünyalık değil diyorsun yani, eyvallah. Bakış açısı, saygı duyarım, benimkisi sadece bir savdı zaten :)