• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

ÜCRETSİZ oyunskor teması

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

türk emre

webmaster.tc
Özellikler

1. Yeni oyunlar sayfasında en son eklenen 40 oyun.
2. Şu an oynanan oyunlar sayfasında rastgele 40 oyun.
3. Popüler oyunlar sayfasında friv konseptinde en çok oynanan 99 oyun.
4. Özel oyun oynama sayfası.
5. Facebook yorum sistemi.
6. Etiket sistemi. Etiket sayfaları ile bir çeşit kategorilendirme yapabilirsiniz.

http://www.oynayiver.com/oyunlar/a.html

Yukarıdaki etiket sayfasında site içerisindeki başlığında veya açıklamasında A geçen tüm oyunları listeler. Bu şu işinize yarayacaktır. Sitenizde Bratz, Sue ve Barbie kategorilerinin olmadığını, tüm bu oyunları Kız oyunları kategorisine eklediğinizi düşünelim. Etiket sistemi sayesinde sadece bratz, sue ve barbie oyunlarını ayrı olarak listeleyebilirsiniz. Ya da Macera oyunları kategorisinde olmayan fakat açıklamasında macera geçen tüm oyunları listeleyebilirsiniz. Kesinlikle olmazsa olmaz bir eklenti.

Reklam

1. Anasayfada 728*90 reklam alanı.
2. Kategori listeleme sayfalarında sol kısımda 300*250 reklam alanı
3. Oyuna başla sayfasında 300-250 reklam alanı.

NOTLAR

Bu dağıtımın etik olmadığını düşünenler muhakkak çıkacaktır. Aslında bu temayı satmayı düşünüyordum fakat, sırf böyle ithamlara maruz kalmamak adına fikrimden vazgeçtim. Tamam, tasarım, psd bana ait olmayabilir ama Kodlama ve css bana ait. Kaldı ki oyun sektöründeki diğer sitelere baktığımızda, her 3 siteden 2'sinin oyunskor kopyası olduğunu da görürüz. Hal böyle olunca zaten milletin yapıp belki de sattığı tasarımı ücretsiz dağıtmayı uygun gördüm.

Yaklaşık 1 ay kadar önce böyle bir tema yaptırmak için r10'da konu açmıştım. En düşük 500-600 TL gibi fiyatlar çektiler. Bunun üzerine temayı kendim yaptım ve ücretsiz olarak sunmaya karar verdim.

KURULUM

- Aslında her şey hazır. Paketin içerisindeki dosyaları attığınız gibi tema çalışacaktır. Fakat önceden oyun ve kategori yollarını değiştirdiyseniz tekrardan küçük bir ayarlama yapmanız gerekiyor.

includes/functions.php de aşağıdaki satırları bulun ve değiştirin. Özel olarak ben default değerleri bıraktım.
PHP:
$fileurl = $siteurl."/file/".$fileId."/".$fileTitle.".html";
$categoryurl = $siteurl."/category/".$categoryId."/".$categoryname;
- Eğer oyun ve kategori isimlerini zaten yukarıdaki gibi kullanıyorsanız hiçbir düzenleme yapmanıza gerek yok. Fakat /oyun/ ve /kategori/ veya diğer şekillerde kullananlar functions.php'yi ve buna bağlı olarak .HTACCESS dosyasını kendilerine göre düzenleyip sunucuya atmalılar.

- Reklam alanları tema içindeki indexpage.html, browse.html, search.html, file.html ve game.html dosyalarının içindedir.

- Oyun oynama sayfalarını Google'a indeksletmemek ve hiti direkt olarak reklamımızın odak noktada olduğu "Oyuna Başla" sayfasına almak için paketin içindeki robots.txt dosyasını anadizine yükleyin.

DEMO - İNDİR

hocam bu temayı kuramadım yardımcı olurmusunuz