• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Üniversite Öncesi - Stajyerlik

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Doğan

webmaster.tc
Merhabalar, Liseyi bitirdim.. Az bir süre kaldı sayılır. Üniversiteyi bilgisayar, bilişim üzerine okumayı planlıyorum ancak öncesinde bu işin yapıldığı ortamlarda vakit geçirmek istiyorum. İnternetten günlerdir araştırıyorum.. Bu işi yapabilmek için çok sevmek, ilgi göstermek gerekirmiş. miş..

Değerli hocalarım, 2-3 yıllık bir internet hayatım var ve birçok konu üzerine çalışmalarım, deneyimlerim oldu. Genelde ev ortamında takıldım. Pek ekip ruhu görmüş geçirmiş bir kişi değilim.

Öncelikle sadede geleyim. :) , Alanıma uygun olarak stajyer konumunda olacağım bir ortam arıyorum. Önemli olan bu ortamın bana işi öğretmesi değil, ortam ruhunu göstermesi..

İlgilendiğim Alanlar; Bilgisayar tamiri, bilgisayar format, parça değişimi vs. vs. bunları geçiyorum. Wordpress üzerine 1 yıldan fazladır deneyimim var.. tema düzenleme vs. vs.. wordpress seo optimizasyon eklentileri kurabiliyorum. Wordpress bir siteyi rahatlıkla yönetebiliyorum.

Cpanel, Plesk Panel bu panelleri biliyorum. :)

Ayrıca biraz katiplik üzerine çalışmam oldu.

Benim Alanıma Uygun Bir Ortam Bulabilir Miyim ? :)

Sedat

webmaster.tc
Ekip ruhundan önce işi öğrenmek üzerine yoğunlaşırsanız daha başarılı olabileceğinize inanıyorum.

inforesim

webmaster.tc
Ekip ruhu genelde, Yazılımcı, Tasarımcı vb. için gerekli.

Onun dışında, Bir ofis de telefon bakma sorun çözme gibi işleri yapabilirsin. Ama bu staj görevi görmez.

Yani kendine bir hedef seç, Yazılımcı olacağım veya Tasarımcı veya Bir ağ uzmanı (Artık ne istersen :p) o alanda bir şeyler yap, Ardından o alanda uzman bir firmaya girmeye çalış stajerlik böyle olur. Orada mesleğinle ilgili bir şeyler kaparsın.