• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

vBSEO Şifre Değiştirme

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Bu gün başıma gelen olaylar silsilesinin başında geliyor, vBSEO denen meret. Tam 2 saat, Şifrenin ne olduğunu denemekle geçti sürem. İnternette "vBSEO Şifremi Unuttum" vb. aramalar yapmama ve Sonuçlar çıkmasına rağmen bana çözüm olmadı.

İnternette, Yapılan paylaşımların çoğunda config.xml dosyasına şifrenizi yazın diyor ama şöyle bir problem var "O dosyada, Şifre MD5 lenmiş halde" yani siz şifrenizi yazsanız bile geçersiz sayılacaktır. Onu geçtim, md5 leseniz dahi olmuyor.

Neyse biz konumuza dönelim, İlk olarak ftp anadizininden aşağıdaki dosyayı bilgisayarınıza indirip, Notepad++ ile Açın.

/public_html/vbseo/resources/xml/config.xml

Yukarıdaki dosyayı notepad++ ile açtıkdan sonra aşağıdaki resimdeki alanı silin.

Eğer resmi göremiyor iseniz,

PHP:
<setting>
<name>VBSEO_ADMIN_PASSWORD</name>
<value>xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx</value>
</setting>
x olan yeri siliyoruz. Ardından, admincp den vbseo bölümüne giriyoruz. Size şifre sormadan, Yeni şifrenizi istiyor ve Yeni şifre yazarak kayıt ediyorsunuz. Tüm işlemler bu kadar :) İyi kullanımlar...