• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

vBulletin admin şifresini unutanlara %100 Çözüm...

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Mf.Rub

webmaster.tc
Sevgili webmaster.tc üyeleri sitenizde tek admin sizsiniz ve şifrenizi bir başkası ele geçirdi.. Eee peki şimdi ne yapabiliriz? Hostcu da yedek yükleyemiyo.. Eyvah demeye hiç gerek yok

Anlattıklarımı yaptıklarınızda şifrenizi geri alacak ve sitenizde tek admin olmaya devam edeceksiniz.

Öncelikle

Siteye hiç bir şeyden haberiniz yokmuş gibi üye olun.

Yeni nickiniz: "webmaster.tc" olsun.

Üye olduktan sonra phpmyadmin'e giriyoruz.

ve aşağıdaki kodu sorgulayın.

Kod:
Kod:
UPDATE `user` SET `usergroupid` = '6' WHERE `username` ='webmaster.tc' LIMIT 1
Bu kodu sorguladıktan sonra ftp'ye giriyoruz. includes klasörünün içinde ki config.php dosyasını bilgisayarımıza çekip metin dosyası olarak açıyoruz ve aşağıda ki kısımları düzenliyoruz.

Kod:
$config['SpecialUsers']['canviewadminlog'] = '123';
$config['SpecialUsers']['canpruneadminlog'] = '123';
$config['SpecialUsers']['canrunqueries'] = '123';
$config['SpecialUsers']['undeletableusers'] = '123';
$config['SpecialUsers']['superadministrators'] = '123';

123 yazılı olan yere webmaster.tc üye id'i yazıyoruz. Sonra config.php dosyasını includes klasörünün içine atıyoruz.

Daha sonra sitemize giriş yapıyoruz ve artık adminiz. Tek yapmanız gereken admincp'ye girip diğer admin'in şifreni değiştirmek.

Kolay gelsin.

Anlatım bana aittir. Lütfen emek hırsızı olmayın. Alıntı yaparken kaynak gösterin.

AsiMelek

webmaster.tc
Mf.Rub benim forumun şifresini unutmak ne kelime hiç hatırlamıyorum... bir ara ulaşırmısın ..Forum yine göçtü:eek:

YuqseLx

webmaster.tc
Bunun yerine ben bir tane şifresi 1 olan şifreli kodu tutuyordum elimde password kısmını değiştiriyordum :) Teşekkürler

momenthe

webmaster.tc
2 sene önce bu yöntemle kurtarmıştım forumumu. :) Benim hesaba dalan kişi onu nasıl becerdi hala anlamış değilim.

haruntt

webmaster.tc
Admin şifresini unutan adam vbulletinle hiç uğraşmasın :) Ayrıca mail ile şifre sıfırlama diye bir olay var bu kadar yırtmaya gerek yok.

Allgroo

webmaster.tc
Ben daha basit ve kesin yöntem biliyorum adminliği geri almak yada şifre unutanlar için tekrar admin olmak için.Kötü amaçlı kullananlar olduğu için burdan yazmıyorum ihtiyacı olanlara pm aracılığıyla yardımcı olabilirm.İyi forumlar