• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

vBulletin'e Rakip Olabilir mi?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Carizmatic

New member
Merhaba arkadaşlar uzun süredir incelemekte olduğum bir sistem var,tabi vbulletine rakip olabilir mi bilemem. Fakat sizlerinde görüşünü almak için bu konuyu açtım. Acaba kullanılmalı mı? Kullanıyorsanız yararları,zararları vs. Paylaşalım böylelikle herkes bilinçlensin.

Sistemin adı : XenForo..

kadınlarforumu ve xen-tr ile alakam yoktur. Sadece görüş bildirilmesini sağlamak amacıyla bulduğum demolardır. Değerli wmtc üyelerinin fikirlerini almak isterim,ayrıca seo açısından da çok iyidir. :)

Mamba

webmaster.tc
Sanmıyorum hocam, yine de emeklerine saygı göstermek lazım.

proghammer

webmaster.tc
Vbulletin ile SMF karışımı gibi birşey olmuş..

Görsellik daha ön plana çıkartılmış gibi duruyor.. Bence de rakip olamaz gibi hatta bu son yapılan değişiklikler Vbulletinden esinlenilmiş gibi duruyor..

mevLüt

webmaster.tc
Vbulletin'e en çok emek verenin Vbulletin'den ayrıldıktan sonra çıkardığı sistemdir. Hepimiz VBye alıştığımız için hoş gelmeyebilir, ama ne kadar kullanışlı olduğunu anlamak için kullanmanız gerekir.

Şuan seo, tasarım, kullanım kolaylığı ve tüm yönleriyle VB'yi geçmiş durumda. Tek eksiği cpu sorunu. Oda VB'dede mevcut. Bence bir deneyin derim, 2 sene sonra vbulletin göremezsiniz. Sürekli geliştiriliyor, VB sürekli yerinde sayıyor güncellemelerde ya tema değişiyor ya güvenlik açıkları gideriliyor. Ama Xenforo her güncellemesinde hepsinin yanında yeni bileşenlerde devreye sokuyor.

proghammer

webmaster.tc
Vbulletin'e en çok emek verenin Vbulletin'den ayrıldıktan sonra çıkardığı sistemdir. Hepimiz VBye alıştığımız için hoş gelmeyebilir, ama ne kadar kullanışlı olduğunu anlamak için kullanmanız gerekir.

Şuan seo, tasarım, kullanım kolaylığı ve tüm yönleriyle VB'yi geçmiş durumda. Tek eksiği cpu sorunu. Oda VB'dede mevcut. Bence bir deneyin derim, 2 sene sonra vbulletin göremezsiniz. Sürekli geliştiriliyor, VB sürekli yerinde sayıyor güncellemelerde ya tema değişiyor ya güvenlik açıkları gideriliyor. Ama Xenforo her güncellemesinde hepsinin yanında yeni bileşenlerde devreye sokuyor.
Denemediğim için pek birşey diyemem forum mantığı artık pek önemsenmez oldu.. Bana göre tabi.. Artık güncelliğini yavaştan kaybetmeye başladı gibi..

Kullananlar deneyimlerini yazabilirler bizler de bilgi sahibi oluruz böylelikle.

Carizmatic

New member
@Mamba ve @proghammer teşekkür ederim fikirleriniz için. Yanlız ek olarak @proghammer şunu belirteyim XenForo yaklaşık Ocak ayında çıktı sanırım ya da Mart tam bilgim yok ama vBulletin 5 sürümünden çok önce çıktı. Yani bu durumda kopyalayan vBulletin olmuş olabilir ya da kopya çeken :)

@mevLüt görüş bildirdiğin için teşekkür ederim birçoğuna katılıyorum :)

proghammer

webmaster.tc
@Mamba ve @proghammer teşekkür ederim fikirleriniz için. Yanlız ek olarak @proghammer şunu belirteyim XenForo yaklaşık Ocak ayında çıktı sanırım ya da Mart tam bilgim yok ama vBulletin 5 sürümünden çok önce çıktı. Yani bu durumda kopyalayan vBulletin olmuş olabilir ya da kopya çeken :)

@mevLüt görüş bildirdiğin için teşekkür ederim birçoğuna katılıyorum :)
Ondan haberim yok ama etkileşim olduğu konusunda eminim :)

Kopyacı VB diyelim o zaman :):)

Onur

webmaster.tc
vBulletin gibi sistemler ekip işidir. Uzun soluklu süreler ister. Grafik olarak ve yazılım olarak ben başarılı gördüm ancak genişlik biraz az olduğu için bazı sayfalar da iç içe geçme durumu olmuş. Başarıl olmuş ellerinize sağlık.

Kolay gelsin.

Mf.Rub

webmaster.tc
vbulletin 5 ile her şey daha güzel olacak vb için :)

xenforo şimdilik pek yaygın olmasada kullanım olarak kolay.

vbulletin'e rakip olması şimdilik zor fakat 2-3 yıla kadar neden olmasın?

Sanırm 2010'da ilk kez duyurulmuştu. 2.5 yılda oldukça gelişti. 2015'de sanırım daha iyi bir yerde olur.