• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

VPS mi Shared Hosting+Domain mi?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

gkbrk

webmaster.tc
Merhaba WMTC. Önemli bir sorum olacak.
Ben http://securesignup.net/portal/sharedhosting.php bu adresteki Monthly Standard paketini bir süredir kullanıyorum ve memnunum. Ayda 3.99 dolara sınırsız alan(sadece script dosyaları) ve .info domain veriyorlar. 20'şer tane mail, subdomain ve MySQL de dahil.
Ama ben bu pakette sadece 2-3 MySQL database ve 30 MB civarı alan kullanıyorum. Daha fazla alan kullanmak istiyorum ama script dosyaları dışında birşeyi depolamana izin vermiyorlar. Dosya depoladığı için Suspend yiyen siteler gördüm.
Bu yüzden VPS'ye geçmek istiyorum ve ayda 3.50 dolara olumlu yorumları olan ve ihtiyacımı karşılayabilecek şu vpsyi gördüm. BuyVM - Affordable VPS's for the masses
Benim için bedavaya verdikleri .info domain önemli değil. Ben biraz da olsa sınırlarımı kaldırmak ve Shared Hosting'de olmayan bazı serverleri kullanmak istiyorum.
Sizce VPS işime yarar mı? Teşekkürler, biraz uzun olmuş.

inforesim

webmaster.tc
o kadar ram lı vps de, HTML sayfamı çalıştıracaksın hocam :) Direk kasar.

Not : zaten, cpanel bile o kadar ram yiyor.

gkbrk

webmaster.tc
PHP Script, Wordpress, CMS scriptleri falan kaldırır diye düşünmüştüm. Fazla kişi ziyaret etmeyecek yine de çok mu kasar? Bir de cpanel olmadan rahat edemez miyim?

inforesim

webmaster.tc
PHP Script, Wordpress, CMS scriptleri falan kaldırır diye düşünmüştüm. Fazla kişi ziyaret etmeyecek yine de çok mu kasar? Bir de cpanel olmadan rahat edemez miyim?
Üstadım benim bildiğim cpanel in kullandığı ram o kadar :) Sana tavsiyem

https://nekil.com/web-hosting.html Buradan ortadaki veya Son daki paketi alabilirsin. İşini görür.

gkbrk

webmaster.tc
Ben VPS arıyorum hocam. Aylık ödeme alması ve ucuz olması gerek. Başka öneriniz var mı?

gkbrk

webmaster.tc
Hocam intenetten araştırdım cpanel olsan bile o kadar ram yetermiş. Ben bir aylığına şansımı denemeyi düşünüyorum.

mFurkan

webmaster.tc
Hocam intenetten araştırdım cpanel olsan bile o kadar ram yetermiş. Ben bir aylığına şansımı denemeyi düşünüyorum.
Şahsi görüşüm alacaksanız belirttiğiniz özellikte bir VPS alamamanız yönünde olur. Uygun fiyatlara daha esnek shared hosting sağlayan firmalar mevcut. Eğer hit yönünden siten gelişirse VPS geçmeyi düşünebilirsin.

inforesim

webmaster.tc
Güzel kardeşim bildiğimiz için söylüyoruz, Yoksa al 2 gün sonra hosting ararsın gene. Akıl karı bir iş değil o kadar ram ile Site barındırmak.

gkbrk

webmaster.tc
Güzel kardeşim bildiğimiz için söylüyoruz, Yoksa al 2 gün sonra hosting ararsın gene. Akıl karı bir iş değil o kadar ram ile Site barındırmak.
Tamam hocam. Eski hostingi iptal etmeden bir ay VPS deneyeceğim. Sorun çıkmazsa bir süre ikisiyle birden devam edeceğim. Daha sonra VPSyi yükseltebilirim. Böylece kasma olursa sadece 3 dolarım gider