• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Webmin Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

nekil

webmaster.tc
Merhaba,

Nekil internet hizmetleri olarak daima webmin + virtualmin öneriyor ve destekliyoruz.
Webmin hakkında bilmek istedikleriniz yada takıldığınız noktalar olur ise bu kategoriyi takip edip müsait oldukça yardımcı olmak isteriz.

XASIF

webmaster.tc
çok güzel olur üstad bilgilendirmen için şimdiden teşekkür ederim ben webmin panelde yeni site eklenmesi nasıl olduğunu öğrenebilirmiyim.

nekil

webmaster.tc
Sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayınız.

Create Virtual Server / Domain name (domain.com) / Administration password (Şifreniz)
Eğer birden fazla ip adresiniz var ise IP address and forwarding alanından ip adresi seçebilirsiniz.
Create Server

Host hesabınızla birlikte mysql veritabanı da oluşturacaktır.

FiberDC

webmaster.tc
Merhaba,

Nekil internet hizmetleri olarak daima webmin + virtualmin öneriyor ve destekliyoruz.
Webmin hakkında bilmek istedikleriniz yada takıldığınız noktalar olur ise bu kategoriyi takip edip müsait oldukça yardımcı olmak isteriz.
Webmin Hossting Kontrol Panelinden Ziyade Sunucu Yönetim Paneli Gibi Geldi.
Merak İcin Az Önce Kurdum :)

Hosting Hesabı Acmak İcin ayrı ayrı. mysql , php , apache vs kurulması gerekıyormuş heralde.

Merak Ediyodum Bu Sorunun Cevabını Nekil Webmin Panel Konusunda Bilgili Oldugunu bildigim İcin Konuyu Görür Görmez Sormak İstedim :)

nekil

webmaster.tc
Webmin Hossting Kontrol Panelinden Ziyade Sunucu Yönetim Paneli Gibi Geldi.
Merak İcin Az Önce Kurdum :)

Hosting Hesabı Acmak İcin ayrı ayrı. mysql , php , apache vs kurulması gerekıyormuş heralde.

Merak Ediyodum Bu Sorunun Cevabını Nekil Webmin Panel Konusunda Bilgili Oldugunu bildigim İcin Konuyu Görür Görmez Sormak İstedim :)
Biz genelde webmin üzerine virtualmin kuruyoruz. Virtualmin kurarsanız kullanımı daha da kolaylaşacaktır.

Kod:
wget http://software.virtualmin.com/gpl/scripts/install.sh
sh install.sh -f

ysf

webmaster.tc
Daha önce webmin kurdum fakar çok karışık geldi. Ücretsiz olması bu işe yeni başlıyanlar için artı kazandıracaktır.

sasma

webmaster.tc
Webminde nasil subdomain ekliyebilirz bunu merak ediyorum? Virtualmin kulanmiyorum.