• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Windows 8 piyasaya çıkamadan kırıldı

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Scarface

webmaster.tc

Geçtiğimiz günlerde sizinle Windows 8'in güvenliği ile ilgili bir haber paylaşmıştık. Haberimizde artık etkinleştirme kodu bulunmayacağını, kodun BIOS tarafından otomatik olarak çekileceğini söylemiştik. Biz de bir an "güvenli" diye düşünmüştük doğrusu.

Fakat son gelen bilgiler, hiç de güvenli olmadığını gösteriyor. Yakın bir zamanda sızdırılan Windows 8 sürümü üzerinde çalışan hackerlar, etkinleştirmek için alınan kodu ve gönderilen sunucuyu değiştirerek güvenlik korumasını aştı. Bir süre açık kalan bu sunucu, sonrasında kapatıldı. Kapatmanın Microsoft tarafından mı, yoksa yoğunluk sebebiyle mi gerçekleştiği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İşin komik tarafı, çıkış IP adresinin Belarus Gümrüğü'ne ait olması. Kıranların gümrükte çalışıyor olması ihtimali söz konusu.

Bakalım Microsoft bu açığı kapatmak için bir çalışma yapacak mı...

kaynak

proghammer

webmaster.tc
Windows bu tarz olayların önüne geçemez..

Bütün crackerlar bir olur gerekiyorsa gene de kırarlar işletim sistemini :D

Şuan zaten torrent sitelerinde en son versiyonu mevcut :)

Türkçe yaması da birkaç güne çıkar zaten..

Bundan 3 ay önce kullanmıştım.

Nefret ettim, tam bir baş belası ssd harddiskim yandı onun yüzünden. Garanti farketmeden değiştirdi ama çekilmez yani..

Full sürüm çıktıktan 1 ya da 2 sonra kullanmak en iyisi ;)

Scarface

webmaster.tc
Bence 1-2 sene sonra kullanmak daha mantıklı oyunlar,programlar uyum sorunu yaşıyor başlarda win7'de olduğu gibi bundada olacaktır.

Scarface

webmaster.tc
Valla Win7'dede başıma geldi benim :) Bir program çalışıyorsa diğeri çalışmıyordu ben tam rayına oturana kullamadım şimdide öyle yapmayı düşünüyorum tabi bu benim düşüncem :)

proghammer

webmaster.tc
Valla Win7'dede başıma geldi benim :) Bir program çalışıyorsa diğeri çalışmıyordu ben tam rayına oturana kullamadım şimdide öyle yapmayı düşünüyorum tabi bu benim düşüncem :)
Şöyle düşün hocam win8 işletim sistemi win7'nin devamı şeklinde sadece görsel anlamda biraz daha geliştirilmiş açık konuşmak gerekirse MAC işletim sisteminden Ödün(ç) alınmış baya bir uygulama ve görsellik var..

Alt yapı aynı oldugu için programlar da sıkıntı çekmiyorsun sadece güvenlik duvarı denen öküz insanın canını sıkıyor herşeye izin vermiyor kapatamıyorsun kapatırsan da sıkıntı çıkartıyor :D

Ayrıca en son antivirüsler de destek verilmiyordu bazılarında.

Kaspersky çalışmıyordu buna benzer sağlan antiler de devre dışıydı Son haliyle ne oldu bakmadım ama hala aynı ise benim gözümde işe yaramaz..