• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress Forum Eklentileri

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Xspeed

webmaster.tc
Türleri ne olursa olsun birçok web sitesi altyapı olarak artık Wordpress kullanıyor.
Gelişmiş temaları, binlerce eklenti seçenekleri, Google SEO dostu kodlaması ile
Wordpress günümüzün en çok kullanılan içerik yönetim sistemi. Bu alışkanlıklarını
Forum sitelerine de taşımak isteyenler ilk başlarda bir süre doğru düzgün bir eklenti
bulamamalarına rağmen günümüzde artık bu işi profesyonelce yapan birçok geniş bir
yelpazeden istediklerini seçebiliyorlar. Sizler için yaptığım bu araştırma da günümüzde
en çok kullanılan popüler Wordpress forum eklentilerine değineceğim.

Simple Press: Derli toplu yapısı Türkçe dil desteği ile en çok tercih edilen eklentilerden
biri olan Simple:press ile yapılan sitelerin Google tarafından daha kolay indekslendiği
söyleniyor. Tarafımdan Google optimizasyonu açısından etkilerini ölçmeme rağmen ilk
Wordpress Forum sitesi için denediklerimin içerisinde en şık ve kolay kurulumu olan
eklentidir. Kolayca özelleştirilebilmesi, hızı, Türkçe dil desteği, plugin ve tema desteği
olması en büyük artılarından. Ancak ücretsiz temalarının çok şık olmadığını söylemekte
fayda var.

BBPress: İlk hazırladığım Wordpress Forum sitesi için denediklerim arasında yer
almasına rağmen karışık geldiği için çok fazla kurcalamadığım ancak genel olarak
güzelce derlenip toplandığında oldukça işe yarayan bir forum eklentisidir. Hatırı sayılır bir
kullanıcısı olan bu eklenti ile hazırlanan siteler Simple:press’e oranla daha şık duruyor.
Sitesinde mevcut olmasa da Türkçe desteği var. Tema ve plugin desteği de olan
BBPress eklentisinin hız konusunda oldukça iddialı olduğunu belirtelim.

Mingle Forum: Son dönemlerde adından sıkça bahsettiren ancak ilk kurulum
yapanların hız konusunda şikâyetlerinden nasibini alan eklenti için şahsi deneme fırsatı bulamadığımdan biraz araştırma yaptım. Seveni olduğu kadar sevmeyeni de olan bu eklentinin resmi web sitesinde eklenti ve tema adına oldukça güzel paylaşımlar mevcut.
Aynı zamanda Türkçe dil desteği de olan bu eklentiyi denemekte fayda olduğunu
düşünüyorum.

Adını sıkça duyduğumuz 3 eklenti için yaptığım bu kısa araştırma umuyorum sizler içinde faydalı olmuştur.

Saygılar