• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress Güncellemeli Tema Yapımı

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

nukeci

webmaster.tc
Merhaba Arkadaşlar;

Bir wp tema yaptık, panelden güncelleme yapılabilir olmasını istiyoruz. Bu konuda yardımcı olabilecek yada ücretli yapabilecek kimse var mı?

bykolcuoglu

webmaster.tc
hocam yapılan tema'yı entegre etmek dogruyu söylemek gerekirse pek kolay birşey değil.. :) internette birçok videolu anlatımı var izle derim.

Galiba nukeci hocamın bahsettiği konu şu; Örneğin AlperenV1 diye bir tema var bunu kullananlar için,yeni sürümü çıktığında Güncellemeler kısmında güncelleme var uyarısı çıkması.

Edit:Ve uyarı ile birlikte temanın yeni sürümünün indirilmesi

Doğru mu anladım hocam?

Tam bir bilgim yok o konuda ancak şunu diyebilirim galiba resmi wordpress sitesinde temanız yayımlanmalı diye düşünüyorum.

NaMLu

webmaster.tc
Bir adet site üzerinden versiyon kontrolü yaptırabilirsiniz. Eğer eski ise yeni sürümün sıkıştırılmış halini sunucuya çekip PHP'nin ZipArchive sınıfını kullanarak arşiv dosyasını açarak geçerli tema dosyalarının üstüne yazdırabilirsiniz.

Bu yazıyı mantık olarak yazdım. Şu an işletim sistemi olarak sadece linux var henüz PHP kurmadım bilgisayara boş bir vaktim de uğraşarak size yardımcı olmaya çalışabilirim.

Dipnot: Eğer ki temanız ücretsiz dağıtılacak ise WordPress'in resmi sitesine temayı göndererek sorunsuzca yapabilirsiniz.