• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

WordPress Güvenlik Eklentisi WordFence Security Plugin

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

AltayWEB

webmaster.tc

Evet değerli arkadaşlar. Sizlerle paylaşacağım WordPress Güvenlik Eklentisi, Security Plugin’i kendi bloğuma eklemiş bulunmaktayım. Eklentiyi kurup, kullandıktan sonra güzel bir eklenti olduğunu ve WP kullanan herkes tarafından kullanılması gerektiğini düşündüğüm için paylaşıyorum. Bizler, ne kadar güvenlik önlemi alsakta her zaman sistemimizde minik açıklar olabilir ve bu açıklar bizim sonumuzu hazırlayabilir. Fakat önemli olan minimum zararla hack olayından kurtulmaktır. Nitekim kendi sitem Rıus hackerlar tarafından kırılmıştı ve sitemi hackledikleri için kendilerini tebrik etmiştim. Bugün bile; ha bugün, ha yarın hacklenmem söz konusu. Çünkü ben kendi kodlamalarımda full güvenlik önlemi aldım ve FTP’de php.ini yapılandırması yaptım. Fakat sunucumda bulunan diğer sitelerin güvenlik açıklarından yararlanıp, sunucu serverda root erişimine sahip olmayı başaran bir hacker, benim siteme de index atabilir. Dediğim gibi biz en az zararla bu işin altından çıkmaya bakalım.

WP blokların en büyük derdi, en çok kullanılan sistemlerde olduğu gibi çok fazla Güvenlik açığı barındırmasıdır. Hal böyle olunca Ek güvenlik tedbirleri almak kaçınılmaz oluyor. WordFence Security eklentisi, Bloğunuzu Spyware, Virüs, Hack girişimlerine karşı koruyor. Ayrıca Zararlı içerik filtrelemesi ve Anlık Trafik Değerleri gibi kritik veri ve bilgileri önünüze getiriyor. Oldukça başarılı bir eklenti.

Eklentiyi WordPress’inize Eklentiler > Yeni Ekle – bölümünden kurabilirsiniz. Kurduktan sonra eklentiyi aktif edip, WordFence Sekmesinde yer alan Options bölümünden gerekli Güvenlik ayarlarını kendinize göre kişiselleştirerek yapabilirsiniz. Özellikle Security Level ayarlarını Orta, Yüksek, En Yüksek gibi farklı modlarda ayarlabilirsiniz.

WordFence Security Plugin’ini BURADAN download edebilirsiniz.