• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress İçin En Yararlı Eklentiler

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

RoYaL

webmaster.tc
Bir sürü aynı tür eklenti içinde boğulan WordPress’e yeni başlamış veya eklentilerin etkileri üzerinde bilgisi olmayan için en yararlı ve sisteminize zarar vermeyecek eklenti listesi sunacağım. Zarar vermeyecek diyorum çünkü virüs içeren eklentiler dışında birbirleriyle çakışan seo programları, facebook eklentileri yüzünden pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz. Bu yüzden çakışma ve çeşitli zararları olmayan eklentiler hazırladım;

Add Link to Facebook

Bu zamana kadar gördüğüm en iyi Facebook optimize eklentisi. Sizi tek tek “facebook share, facebook login, facebook comment” eklentileri yükleyerek hem sitenizi yavaşlatan hem de komutlar arasında karışıklığa neden olma durumundan kurtarıyor. Bir eklentide hepsi mevcut, ayrıca yayınladığınız bir yazıyı otomatik olarak Facebook’ta paylaşıyor.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Counterize

Facebook eklentisi gibi hepsini bir arada tutan bir uygulama. En çok tıklanan sayfaları, son 24 saatte kaç kişinin sitenizi ziyaret ettiğini, yönlenen ve yönlendiren siteleri, sitenize gelen ziyaretçilerin işletim sistemini, en çok hangi kelimenin arandığı gibi sayısız özellik mevcut.

Google XML Sitemaps

GoogleXML Sitemaps 150x150 En Yararlı Wordpress EklentileriEğer kod bilginiz fazla yoksa sizin için ideal bir uygulama. Sizin için bir site haritası oluşturup onu google, yahoo, bing ve diğer servislere gönderiyor. Ayrıca sayfa, yazı, arşiv gibi yerlerin ne kadar sürede bir taranacağını kendiniz seçebiliyorsunuz.

Bilgilendirme​

Bu paylaştığım eklentiler aynı zamanda kendim de kullandığım eklentiler. Buraya cache ve gzippy gibi sıkıştıran ve siteyi hızlandırsa da zamanla sorunlar çıkartan eklentiler yazmamamın sebebi zamanla cache eklentilerinin seo eklentileriyle çakışıp google sıralamanızı düşürmeye dahi varması. Gzippy gibi eklentilere de gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü host sunucularının neredeyse tamamı zaten sıkıştırma kullanırken, ikinci sıkıştırmayı da browserınız yapıyor. 3. bir işleme gerek yok. Umarım bu eklentiler işinize yarar. Sağlıklı, kullanışlı ve rahat bir WordPress macerası sürmeniz dileğiyle.​