• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress ile ilgili Php Yardımı Bakarmısınız Rica Etsem ?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

3gzotik

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar benim yapmak istediğim siteme hep kayıt olup hemde yorum yazması kullanıcıların. Ama bunu sadece benim belirlediğim alanlarda yapmak istiyorum.

Kod:
function yg_yorumsuz_link_gizle($content) {
  global $current_user, $post, $wpdb, $yg_yorumsuz_yazi;
  $mesaj = '';
 //Eğer giriş yapılmamışsa
 if ( !is_user_logged_in() ) {
   $mesaj = '<a href="'.get_bloginfo('url').'/wp-login.php">Bağlantıyı Görmek için Giriş/Yorum Yapmalısınız</a>';
 }else{
   //Giriş yapılmışsa ancak yorum yapılmamışsa
   if ( (int) $yg_yorumsuz_yazi == $post->ID ) $yorum_sayisi = 0;
    else $yorum_sayisi = $wpdb->get_var($wpdb->prepare("SELECT COUNT(*) FROM $wpdb->comments WHERE comment_post_ID = '%d' AND user_id = '%d'", (int) $post->ID, (int) $current_user->ID)); 
   if ( 1> $yorum_sayisi) {
     $mesaj = '<a href="'.get_permalink().'#respond">Bağlantıyı Görmek için Yorum Yapmalısınız</a>';
     $yg_yorumsuz_yazi = $post->ID;
   }
 }
 if ($mesaj) return preg_replace('/(<a[^>][^<]*<\/a>)/', $mesaj, $content); else return $content;
}
function yg_link_gizle($attr) {
 if ($attr['title'] == "") $attr['title'] = $attr['link'];
 $link = '<a href="'.$attr['link'].'" title="'.$attr['title'].'">'.$attr['title'].'</a>';
 return yg_yorumsuz_link_gizle($link);
}
add_action('the_content', 'yg_yorumsuz_link_gizle');
add_shortcode('ygizle', 'yg_link_gizle');
Bu kodlarla sitemdeki bağlantıları yapabiliyorum fakat ben bağlanti değilde
[gizle][gizle] dediğim yazıyı veya linkleri yorum yapmış üyeme açmak istiyorum functionda nereleri değiştirmemiz gerekiyor birde shortcode de ? yardımcı olursanız çok sevinirim ?

inforesim

webmaster.tc
Hiç bir şey bilmeden bunları yapmak mümkün değil, Sen vBulletinin hidden eklentisi tarzı bir şey istiyorsun. Hazır bir eklenti vardır Wordpress in bu konuda araştır istersen.

3gzotik

webmaster.tc
Hiç bir şey bilmeden bunları yapmak mümkün değil, Sen vBulletinin hidden eklentisi tarzı bir şey istiyorsun. Hazır bir eklenti vardır Wordpress in bu konuda araştır istersen.
Hocam baya araştırdım fakat sadece üye kısmını bulabildim rast gele bakınırken yakup gövler hocamızın yazısını gördüm bu kodlar sayesinde belirlediğimiz linkleri gizleye biliyoruz fakat içerik olayına çeviremedim linkleri :/