• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Wordpress Kurulumu Resimli Anlatım

Bir çok yeni webmasterın takıldığı konu olan "Wordpress Kurulumunu" Webmaster.TC ailesi için, Resimli anlatmaya karar verdim. Maksat paylaşım :rolleyes:

1. Wordpress Dosyalarını İndirelim

tr.wordpress.org adresine girelim, Ardından ;

Yukarıdaki resimdeki, Ok ile İşaretlenmiş yerden son sürüm Wordpressimizi indirelim ve Ardından, Winrar aracılığı ile Rarımızı açalım.

2. Dosyaları FTP Yükleyelim
FTP programını açalım ve Wordpress klasörünün içindekileri FTP programımızın ana dizinine yükletelim (www & public_htm) veya Sub domaine kurulacak ise Sub domaine yükletelim.

3. Veritabanı Oluşturalım
Bu aşama da, Paneliniz den veritabanı oluşturmanız gerekiyor. Bu iş için, Genel de Cpanel kullanıldığı için Cpanel üzerinden anlatacağım.

siteadresi.com/cpanel diyerek panele girin (Güvenilmiyor vs. derse bile, Yine de devam et diyin) ve Giriş yapın.

Ardından, MYSQL Database Wizard girelim.

Ardından, Database için Bir isim girelim ve Next diyelim

Database için bir Kullanıcı oluşturalım buna da, Bir isim ve Şifre girelim.

ve Create User Diyelim.

All Privileges işaretleyelim (Yani tümünü işararetleyelim) ve Next Steep diyelim.

Gördüğünüz gibi, Sorunsuz olarak veritabanımız da oluştu :)

Şimdi ;

siteadresi.com veya subdomain.siteadresi.com şeklinde sitemize girelim (Sub domaine kuruluyor ise 2.)

Bir ayar dosyası oluştur diyin.

Başlayalım diyin

ve Database bilgilerini yazın (Oluşturduğunuz)

Bundan sonraki aşamada ise Admin panel bilgilerini isteyecektir.

Ardındna siteadresi.com/wp-admin den admin panele girebilirsiniz :)

Hepsi bu kadar :), Takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.