• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress Manşet Eklentisi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc

Dün forumda bir arkadaşımızın Wordpress Slider Eklentisi araması üzerine, Ben de piyasadaki eklentileri araştırdım, Bazılarını denedim ve En uygun bulduğumu sizlere anlatmaya karar verdim. İlk olarak bu 2. yazım, 1. yanlışlıkla kapattığım için şu an baştan yazıyorum :eek: :( :p

İlk olarak, Bu eklenti piyasadaki bir çok eklentiden daha başarılı olmuş, Çünkü diğer eklentiler çok karmaşık bir yapısı var. Bunda ise, Bir panelden konu adresini - resim adresini ve İsterseniz açıklamanızı yazıyorsunuz. Tüm işlem bu kadar, Öyle eklentiler denedim ki bazıları kendi içinde kategorileme mekanizması bile oluşturmuştu :eek:

Her neyse, Eklentimizin kurulumuna biran önce geçelim.

Wordpress Manşet Eklentisi Kurulum
İlk olarak, Ek den eklentimizi indiriyoruz. Eklentimizi normal bir wordpress eklentisi gibi kuruyoruz. Rar dan çıkartıp, "content-slide" klasörünü "wp-content/plugins" yüklüyoruz.

Ardından, wp-admin giriş yaparak "Yüklü Eklentiler" kısmından, "Promotion Slider" adlı eklentimizin etkinleştir butonuna basıyoruz.

Eklentimizi aktif ettiğimiz de, Yapacağım ilk ve Tek meşakkatli iş olan temamıza kod eklemeyi yapıyoruz. Ben bunu wordpress in default temasında eklediğim için ona göre anlatacağım, Büyük ihtimal tüm temalar da aynıdır.

Aşağıda vereceğim kodu, Temanıda manşetin nerede çıkmasını istiyorsanız oraya ekleyin.

PHP:
<?php if(function_exists('wp_content_slider')) { wp_content_slider(); } ?>
Not : Ortalamak için, <center></center> arasına alabilirsiniz.

Kodumuzu ekledikten sonra, Default ayarlı manşetimiz çıkmış demektir (Örnek konunun en üstündeki resim gibi).

Şimdi, wp-admin den en altta bulunan "Content Slide" yazan yere tıklıyoruz. Bu geldiğimiz sayfanın altında, Aşağıdaki resimdeki gibi manşetlerimizi girebiliriz.

Eğer her manşete açıklama da eklemek isterseniz, "Display Heading and Text?" Yes seçin ve Her manşet girme kısmının altına açıklama kısmı da çıkacaktır. Bu sayfada, Manşet ile İlgili boyutlar gibi bir çok ayarı yapabilirsiniz.

Artık bu sayfa da, İngilizce bilginize kalmış :) İyi kullanımlar...

Ekli dosyalar

Tevfik

webmaster.tc
Senin böyle anlatımların beni mest ediyor : ))

Şaka bir yana çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık.

inforesim

webmaster.tc
Senin böyle anlatımların beni mest ediyor : ))

Şaka bir yana çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık.
eyw.. süpersin kardeşim deneyelim
Güzel bir eklentiye benziyor :) Denicem mutlaka
Hepinize Teşekkürler arkadaşlar, İyi kullanımlar :) Takıldığınız yerleri sorarsınız.