• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

WordPress sitenizi nasıl başka hosting’e taşırsınız?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

WordPress alt yapısını kullanan web sayfalarının taşıma işleminden bahsetmek istiyorum.

WordPress Taşıma işlemi?

Ftp dizininde: Themes, uploads, plugins, htaccess robots, sitemap klasörlerini masaüstüne indirin,

Wp-admin/araçlar kısmından dışa aktar deyip xml dosyasını (Konu, yorum, sayfalar vs.) xml dosyasına sıkıştırılır, onu masaüstüne indirin.

Sonra yeni hosting’e yönlendirin. ardından WordPress kurun, themes, plugins, uploads, htaccess , robots, sitemap dosyalarını upload edin.

Ardından wp*admine girdikten sonra araçlardan indirdiğiniz, xml dosyasını yine araçlar kısmından içeri aktar de. olay bitmiştir.

db yedeği falan almanıza gerek yok.

Umarım faydalı olmuştur.

Ayrıca şu şekildede yapabilirsiniz: http://www.webmaster.tc/wordpress/kusursuz-wordpress-tasima-islemi-10181.html

UmutcanHayır

webmaster.tc
Teşekkür Ederim .

Fakat Huylu huyundan.vazgeçmezmiş.

ben şimdiye kadar hep database ( sql ) yedekledim .

bana daha.güvenli geliyor .

Anlatım Güzel , Bilmeyenlere Yardımcı olacağını umuyorum ...

Chp

webmaster.tc
Teşekkür Ederim .

Fakat Huylu huyundan.vazgeçmezmiş.

ben şimdiye kadar hep database ( sql ) yedekledim .

bana daha.güvenli geliyor .

Anlatım Güzel , Bilmeyenlere Yardımcı olacağını umuyorum ...
Her zaman en iyi yöntemdir. kesin olarak sorunsuz alınır. dışa aktar kısmında rahatsızlıklar çok olabiliyor.

sefara

webmaster.tc
tsk

Host Analiz

webmaster.tc
Emeğinize sağlık. Ancak her zaman en sağlıklı yöntem full backup alıp taşımaktır.