• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Wordpress Tema Çizimi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Evet Arkadaşlar tam bir Photoshop özürlüsü olarak internetten videolu anlatımlara göre kendimce bir Wp Tema Çizimi yaptım.Biliyorum kötü bir başlangıç yaptım ama geliştireceğimi umuyorum.Olumlu/Olumsuz görüşlerinizi bekliyorum.Bunu css/html'e döküp ve wp'ye entegre ederek kullanmayı düşünüyorum ilk göz ağrım nede olsa.Tabi eğer dökebilirsem.Neyse örnek çizimi atıyorum sizlere.

Edit:1.Konu özet bölümündeki tasarımın rengi farklı düzelttim onu.

mizzam

webmaster.tc
web template hazırlarken bazı kalıp bilgiler vardır ; hazırlamış olduğunuz menü içeriğin üstünde olmalı ve kullanıcıyı menüyü içerik sayfalarını değiştirmek için kullanacağını bilmeli.

Yani siz menüyü en üst kısımda kullanmak yerine width değerini 100% kullandığınız header'a ekleseydiniz daha iyi olurdur.

Son konular, en çok okunanlar, lisans ayarları... bu tarz alanlar için çalışma yapacağınız zaman hiç background vermeden sadece etrafına 1px bir renk atmak mantıklı değil.

Ne yapmalısın ?

1 ) Bir background rengi tanımlayıp , verdiğin bg rengine göre biraz açık veya biraz daha koyu bir border çekersin.
2 ) ( sitenin genelinin bg rengi koyu değilse ) Sadece kullandığın başlığın altını 1px ile çizersin, yani her tarafını değil sadece başlığın alt kısmını.

Kullandığın fontlar siteyi css dökümünü yaparken bulmakta zorlanmayacağın ve ideal fontlar olmalıdır. Örn: Klavika , Tahoma , Play , Ubuntu

Kolay gelsin...