• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

wordpress ve site güvenliği

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Webinmaster

webmaster.tc
arkadaşlar wordpress blogumun güvenliğini nasıl sağlayabilirim son günlerde sıkca karşılaşıyorum bu wordpress sitelere olan virüs-iframe felanla filanla nasıl tavsiyelerde bulunursunuz?

Doğan

webmaster.tc
FTP izinlerine dikkat edin. ( 1 öneri.) :) eğer sitelerinize virüs bulaştıysa yardımcı olabiliriz. ( profesyonel olarak. )

inforesim

webmaster.tc
İndirdiğin şeylere dikkat et, FTP virüsü ftp ye girenden bulaşır. Herkese FTP ni verme ki bulaşmasın. Bide düzenli aralıklarla yedek al, Virüs bulaşma durumunda bilgisayarına format atıp dosya yedeklerini yükle.

proghammer

webmaster.tc
yorumlar için teşekkürler bunun için bir eklenti felan varmı yani güvenlik amaçlı
Güvenlik için eklenti vs aramayın tamamen kendinizsiniz bu işin güvenliği..

Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız o kadar günveli bir sisteminiz olur..

Yazılan güvenlik makalelerini okuyun hocam araştırma yapın bilinçli hale gelin ;)

egebilisim

webmaster.tc
Sadece wordpress.org onaylı eklentileri kullanın. wordpress yükleyicisini deaktif edin. ftp şifrenizi her zaman sıfırlayarak kullanın. bilgisayarınızı haftalık taratın. sitelerini haftalık indirip haftalık taratın. ayrıca önünüze gelen eklentiyi sisteminize kurmamanız tavsiyemdir. al sana wordpress sitenin güvenliği için en önemliler. bu arada wordpress için güvenlik eklentisi diye birşey yoktur. olmazda

egebilisim

webmaster.tc
Eklentinin erişimi kısıtlıdır. ne yapacak ki? xss açığı bulunan bir eklenti yükledin sisteme. bu security eklentisi onun xss ini kapatabilecek mi? upload açığı olan bi eklenti yükledin bunu engelleyebilecek mi? yada senin bilgisayarındaki bir iframe virüsünü silebilecek mi?

proghammer

webmaster.tc
wp-security diye bi eklenti vardı sanırım?
Hocam eklenti ile kafayı bozma :D

Aşağıda detaylı açıkladım size..

En büyük sistemlerde bile ufakta olsa eklenti kaynaklı açıklar oluyor ve zamanı geldiğinde birisi bunu keşfettiği zaman o sistemin sonu oluyor..

Arkadaşlar da açıklamış sana bu konuda neler yapılması gerektiğini.. Bende eklenti önermiyorum kesinlikle. Önce bilinçli olunuz, olmayı öğreniniz sizin daha faydalı olacaktır..

Google emmi de bolca döküman mevcut birazcık araştırma sizin için yeterli olacaktır ;)

Webinmaster

webmaster.tc
Hocam eklenti ile kafayı bozma :D

Aşağıda detaylı açıkladım size..

En büyük sistemlerde bile ufakta olsa eklenti kaynaklı açıklar oluyor ve zamanı geldiğinde birisi bunu keşfettiği zaman o sistemin sonu oluyor..

Arkadaşlar da açıklamış sana bu konuda neler yapılması gerektiğini.. Bende eklenti önermiyorum kesinlikle. Önce bilinçli olunuz, olmayı öğreniniz sizin daha faydalı olacaktır..

Google emmi de bolca döküman mevcut birazcık araştırma sizin için yeterli olacaktır ;)
teşekkürler kardeşim

egebilisim

webmaster.tc
ne özürü hocam ya işin şanasındayız biz. Önemli olan aklından geçirdiğindir.video bittiyse ilk ben görmek istiyorum :)

Webinmaster

webmaster.tc
ne özürü hocam ya işin şanasındayız biz. Önemli olan aklından geçirdiğindir.video bittiyse ilk ben görmek istiyorum :)
valla hocam sorma hiç güzel olmadı sanırım ilk videom ondandır belki 2 gündür çalışıyorum üzerinde ve arpa boyu yol katedemedim :p ama neyse yavaş yavaş profesyonelleştirim inşallah :) bide sesim çok kötü çıktı yanlış telafuz ettiğim kelimeler olabilir :S

proghammer

webmaster.tc
valla hocam sorma hiç güzel olmadı sanırım ilk videom ondandır belki 2 gündür çalışıyorum üzerinde ve arpa boyu yol katedemedim :p ama neyse yavaş yavaş profesyonelleştirim inşallah :) bide sesim çok kötü çıktı yanlış telafuz ettiğim kelimeler olabilir :S
O zaman baştan çek hocam bak karışmam çizerim :D

Google videosu gibi olmasın sakın :D:D :eek: :eek: :eek:

Alınma takılıyorum :eek: