• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

WordPress Yorumlara Abone Ol Eklentisi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

inforesim

webmaster.tc
Bazı siteler de yorum yaparken görmüşsünüzdür, Yorumlara abone ol tarzında bir seçenek çıkar. Bu seçeneği işaretlediğiniz de ise Sizden sonra yorum gelirse mailinize uyarı tarzı bir mesaj gelir. Bu sayede, Yorum atan ziyaretçiyi tekrar sitenize çekebilirsiniz.

Okurların yazılara yaptıkları yorumları eposta bildirisi ile takip etmeleri için ben dahil bir çok blog yazarı Subscribe to Comments eklentisini kullanıyor. Fakat nedense uzun süre güncellenmedi ve doğru düzgün bir alternatif eklenti de yapılmadı. Geçenlerde bir bakayım dedim beki yeni bir yorumlara abone ol eklentisi gelmiştir.

Coolmann isimli yazar Subscribe To Comments eklentisini tamamen yenilemiş ve WordPress eklenti dizinine eklemiş. Subscribe To Comments Reloaded ismini verdiği bu eklentinin en güzel tarafı da Türkçe çevirisinin yapılmış olması.

Yeni sürümde gelişmiş bir yönetim paneli var, eposta bildirimleri ve diğer mesajlar panelden değiştirilebiliyor. Abonelik istatistiklerine bakılabiliyor, abonelikler listelenip kolayca silinip, düzenlenebiliyor ayrıca yazılarda okurlar yorum yapmadan abone olabiliyor. Eski eklentide abonelik yönetme sayfası eklenti dahilinde bulunuyordu. “Subscribe To Comments Reloaded” eklentisinde temanızın sayfa yazi page.php sayfası üzerinden görünüyor bu sayede site ile daha ilgili görünüyor.

Eklenti Adresi : WordPress › Subscribe To Comments Reloaded « WordPress Plugins
Kaynak : Wordpress yorumlara abone ol eklentisi (Yeni & Gelişmiş özellikler)