• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Yandex Browser Sorunu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

FiberDC

webmaster.tc
Merhaba

Arkadaşlar Browser İle İlgili Bir Soruma Çözüm Aramak İstedim.

Yandex Browser Gayet Hızlı Ve Kullanışlı Ama

Sorun Kısaca Şu Browser Calıştırınca Tek Bir Sekme Acık Olmasına Ragmen Windows Görev Yöneticisinde İşlemler Kısmında 10 - 15 Yandex Browser Calıştıgını Gösteriyor ve Bu 5 Dakka Sonra Aşırı Kasmaya Neden Oluyor. Başka Pc ' de denedım aynı Sorun Oldu.
Genel Anlamda Browserin bir Sorunumu bu yoksa Sadece Bendemı Çözüm Yolu Bilen veya Bu Sorunu Yaşayan yaşamayan başka kimse varmı.

Örnek :

inforesim

webmaster.tc
Google Chrome kullanın üstad :) Ben chrome de buna yakın bir şey fark etmiştim, Eklentilerle alakalıydı. Her eklenti ayrı yiyordur.

cayocagi

webmaster.tc
üstad bu sandbox mevzusuyla alakalı bir durum, yandex ve chrome'a taban oluşturan chromium projesinde her tarayıcı süreci ayrı bir uygulama gibi çalışıyor yani diğer bir deyişle her süreç bir sandboxta çalışıyor, bu sayede süreçlerden biri hasar gördü mü tüm tarayıcının kapanmasına gerek olmuyor (teoride ve büyük oranda pratikte de) ayrıca güvenlik açısından artıları var.

FiberDC

webmaster.tc
Her Uygulama Ayrı Bir İşlemde alışıyor Gibi Birşey.
Google Chrome Kullanmadım Kullanmayıda Düşünmuyorum :D
Yandex Girişdeki Ve Arama Sonuc Ekranındakı Karmaşiklıkları Biraz Sadeleştırırse Google Yıde Kullanmam :)