• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Yandex SEO Optimizasyonu

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

BySeco

webmaster.tc

Son yıllarda büyük bir gelişme göstermiş, Türkçe hizmet vermeye başlamış olan Yandex arama motoru, geçrekten üzerine düşülmesi gereken bir konudur.

Google gibi sarsılmaz bir otoritenin karşına rakip olarak çıkma cesaretini göstermiş ve şuan ki duruma bakılırsa başarıya doğru bir adım atmış gibi görünüyor.

Yandex, ilerleyen dönemlerde Google ile rekabetini kazanır, Google’ı devirir mi bilemeyiz ancak, sitelerimize Yandex optimizasyonu da yapmamız çok doğru olacaktır, çünkü Yandex şu anda hem sitelere belli düzeylerde hit göndermekte, hem de ilerleyen dönemlerde Google ile daha fazla rekabet ederse diye önlem almak gerekir.

Özellikle yeni açılan Yandex Webmaster servisi ile, bizler için de bir adım atan Yandex, aşama aşama gelişme ve büyüme gibi bir politika izlemektedir.

Tüm site sahiplerinin Yandex Webmaster kullanmasını öneririm. Oraya da sitelerinizin sitemap bağlantısını ekleyin, bırakın indexlensin, size bir zararı olmaz.

Hatta Google için 5 yükleniyorsanız Yandex için 1 yüklenin ki ileride Yandex çok daha kaliteli bir arama motoru olduğu zaman, kullanıcı sayısı arttığı zaman, çok avantajlı bir konumda olursunuz.

Çağrı

webmaster.tc
Teşekkürler konu için..

Ben yandex webmaster toolsa siteyi ekledim.Sitemap yolladım.Yeterli heralde.. Günde 10 kişi geliyor yandex'ten :D

haruntt

webmaster.tc
Yandex bizim alışık olmadığımız, tanımadığımız farklı bir algoritma kullanıyor. Google'da yükselmek için ne gerektiğini herkes az çok biliyor fakat yandex'te aynı durum söz konusu değil.