• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Yandex Toloka Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Tesla Reyiz

webmaster.tc
Paylaşım Ekibi
Yandex Toloka Nedir ?

Toloka bizim köylerde imece usulü olarak bildiğimiz yardımlaşma yöntemine, "Balto-Slav" bölgesinde verilen isim. Yandex şirketi arama motorunda yapılan aramaların daha doğru sonuç vermesi ve zararlı içeriğe sahip sitelerin (terör, çocuk istismarı vs..) arama sonuçlarından ayıklanması için bu sistemi kurmuş. Görevler en az 1 cent değerinde ve Türkçe açıklamalı olduğu için yapması oldukça kolay. Yaklaşık 15 saniyede 1 cent kazanmış oluyorsunuz. Bu meblağ 0,001 $ gibi ufak değerlerdeki PTC reklamları ile uğraşmaktan çok çok daha cazip. Birkaç saat içinde 3-5 $ kazanç sağlayabiliyoruz. (Tabi ki o görev varsa)

Yandex Toloka'ya Nasıl Üye Olunur ?

Üye olmak için email adresi değil cep telefonuna gelen onay SMS'leri kullanılıyor o yüzden bir cep telefonuna ihtiyacınız var.

Cep telefonunuz yanınızdaysa https://toloka.yandex.com/tr/signup adresinden üye forumuna ulaşıp birkaç dakika içinde üye olabilirsiniz. Herşey Türkçe olduğu için herhangi bir resimli anlatım yapmaya gerek duymuyorum. Üyelik aşaması kısa üç adımdan oluşuyor ve Türkçe olduğu için resimli anlatıma lüzum görmüyorum üye olduysanız siteye giriş yapın ve iş yaparak kazanmaya başlayın.

Yandex Toloka Ne Tür Görevler Geliyor ?

Profil > Düzenle ekranına geldiğimizde ne tür görevler istediğinizi belirten bir takım ayarlarla karşılaşıyoruz. Diller olarak ben Türkçe ve İngilizce'yi işaretledim. Eğer az buçuk ingilizceniz varsa sizde Türkçe ile beraber ingilizceyi işaretleyebilirsiniz. Rusça, Endonezya'ca dillerini ise hiç bilmediğim için seçmedim. Çünkü rastgele görev yapmak size yarardan çok zarar getirecektir.

Yandex Toloka Nasıl Para Çekilir ?
Seçeceğiniz herhangi bir ödeme yöntemi ile Profilim sekmesine tıklayarak oradan Cüzdan hesabınızı ekleyebilirsiniz.

Çekebileceğiniz minumum tutar bazen 0,02 $ bazende 1 $ şeklinde değişiyor. 1 $'dan yukarı çıkmıyor yani minumum çekim ücreti gayet makul seviyede.