• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Yazılarım çalınıyor, klonlarım var!

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

gribb

webmaster.tc
Merhaba arkadaşlar,

yaklaşık bir yıldır üzerine titrediğim dizihaber sitemden sürekli konu çeken 2 site ve klonum bir site var. Konu çekenler resimlerin adreslerini değiştirmiyor bunun bana katkısı olur mu?

Klonum olan site benim sloganımla açılmış. Sürekli konularımı kopyalıyor, hiçbir kelimeyi değiştirmiyorlar ancak yine benim konularımdan hit alıyorlar.

Benim sorum bunun bana zararı ve yararı ne olur? Neler yapmam gereki?

Yararı dedim çünkü bir sitenin klonu varsa o site kalitelidir diye biliyorum :)

nukeci

webmaster.tc
Site adresini pmle iletirmisin bi bakalım belki bir fikir verebiliriz.

inforesim

webmaster.tc
Yazı içlerine kendine o adres den o kelimeden linkler verdir, Botla çekiyorsa arada gelirler sana backlink sağlamış olur.

Eğer onu da yemezlerse, Barındığı host firmasıyla iletişime geç bilgilerini vs. almaya çalış.

alp

webmaster.tc
eğer bot değilse ; yazıların kopyala yapıştır olmaması engellemeler yapabilirsin , mesela hürriyet gazetesi kendi sitesinde benzer engellemeler ile yazıların alınmasını engellemeye çalışıyor :)

gribb

webmaster.tc
benim yazılarımı kopyalayan web sitesinin admininin ip adresini buldum, zekiye siteme yorum yaptı :D, direkt ip ban attım.

Diğeri bottu, onun tüm ip adreslerine de ip ban attım, işe yaramazsa hurriyet'in yaptığını yaparım :D

gribb

webmaster.tc
eğer bot değilse ; yazıların kopyala yapıştır olmaması engellemeler yapabilirsin , mesela hürriyet gazetesi kendi sitesinde benzer engellemeler ile yazıların alınmasını engellemeye çalışıyor :)
kopyala yapıştırı sağ tık engelleme gibi mi yapıyoruz? Yoksa başka yöntemler var mı?

gribb

webmaster.tc
Yazı içlerine kendine o adres den o kelimeden linkler verdir, Botla çekiyorsa arada gelirler sana backlink sağlamış olur.

Eğer onu da yemezlerse, Barındığı host firmasıyla iletişime geç bilgilerini vs. almaya çalış.
Onu şu an da yapıyorum. Her yazımdan geri bildirim veriyor, bazen yazı yayınlıyorum içinde bin tane link oluyo adam alınca sitemden siliyorum, :D

niko

webmaster.tc
bence hiç uğraşma barındığı host firmasıyla iletişime gç ve bilgilerini al. boşuna zaman kaybı olmasın. bir gereği kalmaz

aykt35

webmaster.tc
sağ tık engellesen bile yazıları çalabiliyorlar. :) bende bi kaç kere yapmak zorunda kalmıştım ordan biliyorum :/