• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Yeni Açılmış Siteler İçin SEO Rehberi

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

Kreasyon

webmaster.tc

Blogumuzun webmaster kategorisindeki ilk yazıyı yazmanın mutluluğu içerisindeyim. Bu makalede sizlere yeni açılan siteler için seo konusunda yardımcı olacağım.

Öncelikle SEO‘nun ne olduğundan biraz bahsedelim;
Bildiğimiz gibi SEO, İngilizce bir kelimedir, anlamı; “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinin kullanılmasıyla oluşmaktadır. Türkçe anlamı ise, “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak tanımlanıyor. Ayrıca SEO, ”Site-içi Optimizasyon” ve “Site-dışı Optimizasyon” olarak iki farklı dalda inceleniyor.

Şimdide yeni açtığınız siteleriniz için 3 aylık bir yol haritası çizelim;
Öncelikle sitenizi açtığınız günden itibaren düzenli içerik girin, günde minimum 2 içerik girin, ama mutlaka günlük olarak içerik giriniz.
Sitenizi ilk 1 ay boyunca sadece siz bilin, çünkü site yeni olduğundan dolayı index konusunda sıkıntılar yaşayacaksınızdır ve yazılarınız indexlenmeden çalınırsa siteye yazık olur.
İlk 1 ay boyunca kesinlikle backlink alınmasını tavsiye etmiyorum.
İlk yazınızdan itibaren sosyal medya paylaşımları ile sitenizin altyapısını güçlendirin.
1-2 ay geçtikten sonra sizinle aynı içerikte olan forumlarda yazılarınızı paylaşın, altına kaynak linki ekleyerekten.
Unutmayın 1 ay minimum süredir, bu yazdıklarımı 2-3 ay düzenli olarak uygularsanız daha faydalı olacaktır.
2-3 ay bu şekilde geçtikten sonra süreye yayarak sizinle aynı içerikte olan sitelerden tanıtım yazıları ve backlink‘ler alınız. Blach Hat Seo‘dan kesinlikle ama kesinlikle uzak durun!

Kaynak: Yeni Açılmış Siteler İçin SEO Rehberi | Teknovagon

Özelliklede ilk başta türkçe sitelerden link almak çok daha etkili olcaktır ve ilk başlarken pr si yüksek sitelerden başlamanız hayrınıza olacaktır bu güzel yazıya ekleme yapmak istedim.

Kreasyon

webmaster.tc
Bir şey sormak istiyorum , acaba hile-makale üzerindeki reklamdan mı buldunuz bu siteyi ?
Hayır hocam, yaklaşık 3 aydır foruma üyeyim, öyle denk geldim bi ara, bende kaydolmuştum ve arada giriyorum.

Özelliklede ilk başta türkçe sitelerden link almak çok daha etkili olcaktır ve ilk başlarken pr si yüksek sitelerden başlamanız hayrınıza olacaktır bu güzel yazıya ekleme yapmak istedim.
Teşekkürler hocam.