• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Youtube'u Google Adsense ile baglanti yaparak para kazanmak

Konuyu Okuyan Kişiler (0)

B1ackRam

webmaster.tc
Evet arkadaslar baslikta yazdigim gibi ben bunu almanyada yapmaya yeni basladim ve yazdigina göre 31-Agustos'da ödeme yapilacak. Peki bu Türkiyede oluyor mu yabanci Ip adresle baglanarak yapan kisiler oldugunu duydum. Aranizda acaba bu konu hakkinda bilgisi olan varmi ?

proghammer

webmaster.tc
Bu nasıl olacak mış hocam bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İzleme başına mı verilecek çalışma mantığı nasıl olacak vs soruları cevaplarsanız da sevinirim.

mFurkan

webmaster.tc
Bu konu son zamanlarda gündeme gelmeye başladı. :) Bunu yapabilmek için yabancı bir IP ile bağlanmaya gerek kalmıyor. YouTube hesabınızdan ülkenizi değiştirdiğiniz zaman Adsense hesabınızı bağlayabiliyorsunuz. Ancak ödeme yapılır mı ? Adsense yetkilisi konuyla ilgili olarak, ortaklık projesinin Türkiye' de aktif olarak kullanılamayacağını dile getirmişti yanılmıyorsam.

B1ackRam

webmaster.tc
Bende nasil oldugunu acikliyayim o zaman bilmeyenler ögrenmis olur. Youtube dan üyelik aldim, ardindan bi Kanal olusturdum ve kanali olusturduktan sonra para kazanin diye bi buton cikti ona tiklayarak gerekli seyleri yaptim sonra google adsenseyle baglanti kurdum iste olay bu kadar. Para kazanma olayi ise Video izlenme basina olmuyor, Videodaki reklamlara tiklanmaya göre, video altinda yorumlara göre ve kanalima abone olundukca artiyor. Videolarimi inceleyebilirsiniz birkac tane Youtube kanalim var birisini yaziyorum asagiya;

ErsinTV - YouTube

Not: Henüz bir ödeme almis degilim bu ayin 31. inde alicam galiba eger ödeme yaparlarsa!!

proghammer

webmaster.tc
Bu konu son zamanlarda gündeme gelmeye başladı. :) Bunu yapabilmek için yabancı bir IP ile bağlanmaya gerek kalmıyor. YouTube hesabınızdan ülkenizi değiştirdiğiniz zaman Adsense hesabınızı bağlayabiliyorsunuz. Ancak ödeme yapılır mı ? Adsense yetkilisi konuyla ilgili olarak, ortaklık projesinin Türkiye' de aktif olarak kullanılamayacağını dile getirmişti yanılmıyorsam.

Türkiye' de aktif olarak kullanılamayacağını dile getirmişti yanılmıyorsam.

Türkler hile yapmanın bir yolunu bulacağı için baştan kapatmışlar kapıları :D:D

B1ackRam

webmaster.tc
Haha haklisin dostum :D ama yapanlar vardi önemli olan ödeme alabilen varmi onu ögrenmek.

mFurkan

webmaster.tc
Zaten öyle sanıldığı kadar kolay olmuyor. Yani öyle komik videoları veya klipleri falan koymak riskli. Kendi videonuzu çekip yayınlarsanız telif hakkı vb. gibi bir durumdan sıkıntı çıkarmazlar diye tahmin ediyorum. Mesela wordpress kurulum videosu veya ücretsiz bir oyun hakkında game play videosu gibi örnekler çoğaltılabilir. İşi kuralıyla yaparsanız Türkiye' de bile olsanız problem çıkarmazlar sanırım. :)

B1ackRam

webmaster.tc
Evet Furkan haklisin telif hakki yüzünden birkac tane Youtube üyeligimde Reklam verme yetkimi aldilar.

Beatboxer

webmaster.tc
türkiyede bu işi yapmamalarının tek sebebi tık başı para vermiyor olmasıdır. ben 3 aydır bu işi yapıyorum izlenme sayılarım çok güzel sayfa to tıklanma vs herşey güzel ama tık başı 0.02 gördüm oda max. yani burdaki olay sanırım şöyle normal adsense gibi değil. kazancın yüzde bilmem kaçını kendilerine alıyolar büyük ihtimal yoksa en dandik siteden bile en az yine 0.05 alırdın.kesinlikle uğraşmaya değmez bu işlerle hiç yorulmayın derim ben :)

birwebci

webmaster.tc
Evet arkadaslar baslikta yazdigim gibi ben bunu almanyada yapmaya yeni basladim ve yazdigina göre 31-Agustos'da ödeme yapilacak. Peki bu Türkiyede oluyor mu yabanci Ip adresle baglanarak yapan kisiler oldugunu duydum. Aranizda acaba bu konu hakkinda bilgisi olan varmi ?
yurt dışından alınan bir adsense hesabınızla bu olay olabiliyor. hatta kendinizi türkiye de oturan bir yabancı gibi de gösterebiliyorsunuz. Ama videoların riskli olduğunu ;

sizin eseriniz yada telif hakkı olmaması gerektiğini okumuştum.

B1ackRam

webmaster.tc
türkiyede bu işi yapmamalarının tek sebebi tık başı para vermiyor olmasıdır. ben 3 aydır bu işi yapıyorum izlenme sayılarım çok güzel sayfa to tıklanma vs herşey güzel ama tık başı 0.02 gördüm oda max. yani burdaki olay sanırım şöyle normal adsense gibi değil. kazancın yüzde bilmem kaçını kendilerine alıyolar büyük ihtimal yoksa en dandik siteden bile en az yine 0.05 alırdın.kesinlikle uğraşmaya değmez bu işlerle hiç yorulmayın derim ben :)
Evet haklisin 0.02 degil Tr den gelen reklam tiklamalarina 0.01 bile veriyor ama bunun nedeni söyliyeyim türkiye'de hala internet explorer kullanimi ögrenilmis degil reklamlara lazim oldugundan degil yanlislikla tiklaniliyor bir günde 1200 reklam tiklamasi aldim türkiyeden :D ee haliyle 0.02 - 0.01 ödemesi normal. Almanyada ise 0.05 cent veriyor cünkü millet bilincli eger reklam isine yariyorsa tikliyor bilgi aliyor.

B1ackRam

webmaster.tc
günlük ortalama tık 100 - ortalama kazanç 0.60 cent yani kaç yılda ödeme alırım bilmiyorum :D
Dostum bu biraz senin yetenegine kalmis videolarin hit alsinki kazanclarinda artsin öyle degil mi :) Ben 1 günde 103 € kazandim. Iste aktüel internette yeni cikan videolari takip edicen ve ilk yükleyen sen olucaksin.

proghammer

webmaster.tc
Siz en iyisi boşverin bu işi :D

Boşa yorulmayalım biz yapan yapsın ödemeyi de 2 sene sonra ancak alır :D:D

Biz normal adsense den devam edelim videolu adsense bize göre değil :D

B1ackRam

webmaster.tc

Buda benim kazancim Youtube Videola kazanca kimse kötü diyemez kim 103 € bir günde kolay kazaniyor ? ama soru suydu ödeme alabilen varmi ? benimkinde bütün onaylamalar yapildi sözde bu ayin 31 inde ödeme yapilacak eger yapilirsa bilgilendiririm.

Karyotip

webmaster.tc
Normal adsense mi ? Youtube ile birleştirilmiş adsense mi ?

Detaylı şekilde açıklayın herkes öğrensin..

Secreen vermekle olmuyor, madem bildiğiniz şeyler var anlatın bilmeyen de öğrenip konuşsun hocam..
Ödeme alırsam bilgilendirme yaparım erken olur şimdi.

Ödemeler gayet iyi yeter ki emek verin.Binlerce kişinin paylaştığı videoyu paylaşmak olmaz.Ayrıca telif hakkı olayı var dikkat etmek gerekiyor.